Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bacanak davası müebbetle bitti

Giriş Tarihi: 19.5.2013

Mahkeme heyeti, olayın kaza olduğu yönündeki savunmaya inanmadı ve zanlıları cinayetten müebbet hapse mahkum etti

Antalya'da Çağsan Yalıtım Can Sanayi'nin sahibi işadamı 56 yaşındaki Hüseyin Günaydın'ı 11 Mayıs 2011 tarihinde pompalı tüfekle başından vurarak öldüren bacanağı Veli İlhan Taşkın (28) ile arkadaşı Gürcan Yeşilkaya'nın (27) planlayarak adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

CİNAYET İÇİN PLAN

Mahkeme başkanı duruşmada sona gelindiğini belirterek öldürülen Hüseyin Günaydın'ın yakınlarının avukatı Ahmet Muharrem Alta'ya son diyeceğini sordu. Alta, mey olayın planlı programlı bir cinayet olduğunu belirterek, iki zanlının Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Ortaklar Beldesi'nden seyyar dipçikli pompalı tüfeklerle Antalya'ya geldiklerini, Veli İlhan Taşkın ile arkadaşı Gürcan Yeşilkaya'nın Günaydın'ı 11 Mayıs 2011 akşamı Çakırlar'a götürerek ormanlık alanda ensesinden vurduğunu, tabancasını, bazı eşyalarını ve cipini alarak kaçtıklarını, iki zanlının Korkuteli yolu üzeride cipi yakıp sonra otostop ile kaçarken yakalandığını söyledi ve ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

MAL VARLIĞI

Cumhuriyet Savcısı, Taşkın'ın bacanağının ölmesi durumunda malvarlığının baldızına kalacağını ve bu varlıktan eşi vasıtasıyla kendisinin de yararlanmak için cinayeti planlanyalarak işlediğini iddia etti.

ŞOKE OLDULAR
Bacanak Veli İlhan Taşkın ve avukatı savunmalarını yazılı olarak mahkemeye sundu. Taşkın, olayın bir anlık kaza sonucu geliştiğini ve pişman olduğunu söyledi. Cinayetin kesinlikle mal varlığı için işlemediğine vurgu yaptı. Gürcan Yeşilkaya ise olayla bir ilgisinin bulunmadığını iş bulmak için Antalya'ya geldiklerini ifade etti. Mahkeme başkanı Faris Özsoy, Veli İlhan Taşkın ile arkadaşı Gürcan Yeşilkaya'nın işadamı Hüseyin Günaydın'ı öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı. Kararı öğrenen iki sanık şok yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bacanak davası müebbetle bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN