Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiler vedalaştı

Giriş Tarihi: 19.5.2013

Erzurum'a atanan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Isparta Valisi Memduh Oğuz ve Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ile BAKA Yönetim Kurulu Toplantısı'nda vedalaştı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Mayıs ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Antalya Valiliği hizmet binasında gerçekleşti. Toplantıya BAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Isparta Valisi Memduh Oğuz, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BAŞARI DİLEDİLER

Son kez BAKA Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılan Altıparmak, toplantı öncesi söz alarak kısa bir veda konuşması yaptı. Altıparmak'ın vedası üzerine açıklamalarda bulunan Oğuz, "Sayın Altıparmak, BAKA'nın kurumsallaşması, diğer ajanslar arasında bir fark yaratması ve bölgemize en iyi hizmet sunması anlamında çok büyük bir katkılar sağlanmıştır. Meslektaşıma bu eşsiz emek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve yeni görev yeri olan Erzurum Valiliğinde kendilerine muvaffakiyetler diliyorum" dedi.

ATEŞTEN GÖMLEK

Valilerin görevlerinin başüstüne demek olduğunu söyleyen Oğuz, "Biz vazifemizi yaparız buraya kadar dedikleri zaman başüstüne deriz. Bizim işimiz başüstüne demektir. Biz bunu edep edinmiş bir meslek camiasıyız. Gel dedikleri zaman geliriz, git dedikleri zamanda aynı zevkle, memnuniyetle ayrılırız. Valilik görevine makam ve mevki olarak bakmazlar" diye konuştu.

239 PROJE İÇİN BAŞVURU
Veda konuşmalarını ardından toplantı gündemine geçen yönetim kurulu üyeleri BAKA 2013 yılı mali destek programını hakkında değerlendirmelerde bulundu. 20 milyon hibe bütçeli mali destek programına 161 kar amaçlı, 78'i kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere toplam 239 proje başvurusu yapıldığını belirten Oğuz, Mayıs ve Haziran ayları içerisinde Batı Akdeniz Sağlık Turizmi Çalıştayı ve Antalya Körfezi Deniz Ulaşımı Çalıştayı yapmayı planladıklarını ifade etti.

HATIRA BIRAKTILAR
Toplantıda, görev süren dolan Altıparmak'a, Isparta Valisi Oğuz ve Burdur Valisi Yılmaz tarafından hediyeler verilerek, Batı Akdeniz bölgesine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valiler vedalaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN