4 yılda 250 milyon lira yatırım yapıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 4 yıllık belediye başkanlığı süresini Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği toplantıda değerlendirdi

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Toplantı öncesi Kepez Belediyesi'nin 4 yıllık süreçte gerçekleştirdiği hizmetlerin sinevizyon gösterisi sunuldu. Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Döşemaltı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YEŞİL ALAN

Alkışlarla kürsüye gelen Başkan Tütüncü, sinevizyondaki çalışmaları tek tek anlatmayacağını belirterek, belediyeciliğin amacının hizmet üretmek olduğunu söyledi. Modern dünyada belediyelerin vatandaşını çevre ve doğa ile buluşturması gerektiğinin altını çizen Tütüncü, "Bu kapsamada belediye olarak Kent Ormanı, Kent Ormanı Meşe Kapısı alanı ve Masa Dağı Seyir Terası'nı hizmete açtık. Öte yandan Kepez Park Varsak Projesinin temeli atıldı, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 4 yıllık süreçte 1 milyon metrekarenin üzerinde yeşil alanı ilçemiz kazandırdık. Bu, dünyada kişi başına metrekare olarak düşen yeşil alan bakımından önemli bir başarıdır" dedi.

İMAR SORUNU
260 bin kilometre yeni yol açtıklarını hatırlatan Başkan Tütüncü, "Mülkiyet problemini çözmek ve imara uygun şehirleşmeyi sağlayabilmenin yolunun yeni yollar açmaktan geçtiğini biliyoruz. Bu kapsamda 6 binin üzerinde gecekonduyu kaldırarak yeni yollar açtık. Gece kondu dokusundan kurtulma çabası içinde olan mahalleler için önemli bir çalışmaydı" şeklinde konuştu.

İYİ-KÖTÜ GÜNDE

Kepez Belediyesi olarak vatandaşının yüzünü güldürmek için çalıştıklarını kaydeden Başkan Tütüncü, " Kepez bir eğitim, kültü sanat, spor şehri haline gelmeliydi. 4 yıl içinde 10 binlerce vatandaşımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sosyal ve sorumluluk duygusu ile hareket ettik. Şehri bir köy olma vasfına uzaklaştırıp, modern bir hale getiren durum sosyal kültürel faaliyetleri ortaya konulmasıydı. Belediyecilikte halkı ile güçlü bir gönül bağı olan belediye ortaya çıkarmak istedik. Halkın gönlüne giremediğiniz zaman orada ciddi manada bir zayıflık oluşur. Vatandaşımızın iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduk" dedi.

250 MİLYON LİRA

4 yıllık zaman zarfında belediye olarak yaptıklarının ortada olduğunu kaydeden Başkan Tütüncü, "Sinevizyonda aktarılan hizmetler tarihe düşülmüş çok önemli notlardır. Biz asla kısır çekişmelerin içinde olmadık. Mazeretlerin arkasına sığınmadık. İşimizi en iyi yapmanın gayreti içinde olduk. Mesai kavramı gözetmeden hizmet etmenin yarışı içinde olduk. Bütçesinin yaklaşık yüzde 45'ini yatırıma ayırmış bir belediyeyiz. 4 yıllık süreçte yatırım bedeli 250 milyon lira seviyesindedir. Bugün kimseye borcu olmayan kendi ayakları üzerinde duran, geleceğini düzenleyen belediyeyiz. Anlayışımızda maslahatı idare eden bir anlayış yoktur. Rüzgar ne yönden eserse ona göre yön belirleyen belediyecilik anlayışı da yoktur. Bunları elimizin tersiyle reddettik. Biz, fark meydana getirmek, öncülük edebilmek ve her yeni günü taze başlangıç kabul ederek hizmet çıtasını yükseğe çıkartmaktır" ifadelerine yer verdi.

BUNLAR ÖNSÖZ

Belediyeciliğin bir sanat olduğunu söyleyen Başkan Tütüncü sözlerine şöyle devam etti: " Belediyecilik, hizmette, hayırda, güzellikleri, iyilikleri artı değerleri arttırabilme sanatıdır. Halkımız için hizmetin en iyisini tasavvur ettik. Hep daha iyisini yapma gayreti içinde olduk. Geldiğimiz noktayı yeterli görmüyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımız kitaplardaki önsöz olarak kabul ediyoruz. Daha iyi ve güzeli yapmanın gayreti içinde olacağız. Kepez'de yapılan her güzel iş Antalya markasını besleyen, yücelten, ileriye taşıyan adımlar olacaktır. Ekibimizle teşkilatımızla gelecek tasavvuru içinde çalışmaya devam edeceğiz."

KEPEZ BELEDİYESİ'NİN 4 YILLIK ÇALIŞMALARI
59 park tadilatı, 109 yeni park yapımı, 140 dönümlük kent ormanı, Masa Dağı Seyir Terası, 260 kilometre yeni yol, 832 kilometre asfalt çalışması, 255 bin metrekare engelsiz kaldırım, 32 kilometre yağmur suyu drenaj çalışması, 11 taksi durağı yenilenmesi, 27 adet muhtarlık evi, 9 adet tarihi sarnıcın restore edilmesi, 6 bin 400 metre karelik Yörük Park'ı, 2 adet semt konağı, Kent ormanına 3bin 100 kişilik açık hava tiyatrosu inşa edildi. 4 okula çadır tarzı spor salonu açıldı. 11 bin 251 tapu verildi. 4.çocuk kütüphanesi kuruldu. AKMEK kurslarından 22 bin kişi faydalandı. 11 bin 500 öğrenci ücretsiz dershaneden yararlandı

ŞEF HAKAN TÜTÜNCÜ
Belediye başkanını orkestra şefine benzeten Başkan Tütüncü, "Belediye başkanı tek başına bir anlam ifade etmez. Ekip olarak büyük bir motivasyon sağlanırsa başarı gelir. Bu yaptıklarımız bir birlikte başarının hikayesidir. En büyük dayanağımız halkımızın hayır dualarıdır. Onların desteğini hep yanımızda hissederek bugünlere geldik. Hizmetimiz Kepez için olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 yılda 250 milyon lira yatırım yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN