Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiye'de iki örnek davranış

Fethiye'de Cam Kemik hastası kız öğrenci ile bir ilkokulun öğrencilerinin topladığı kapaklar engelliler için umut oldu. İki örnek hareket takdir topladı

Giriş Tarihi: 31.5.2013
Fethiye'de Cam Kemik hastası bir kız öğrencinin topladığı mavi kapaklar engelli bir kişiye tekerlekli sandalye olacak. Menteşeoğlu İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Cam Kemik hastası İrem Munarlı tekerlekli sandalye ile kapı kapı gezerek topladığı mavi kapaklar ile engelli bir çocuğa yardım edecek.

İNSANLIK DERSİ VERDİ
Öğretmeni ve annesiyle topladığı kapakları FETAV'a getiren Munarlı, bir engelliye tekerlekli sandalye sağlanması için topladığı 2 bin mavi kapağı Belediye Çevre Mühendisliği yetkilisi Seda Soydemir'e teslim etti. Engelli sandalyesi üzerinde topladığı kapakları teslim etmenin sevincini yaşayan 11 yaşındaki İrem Munarlı, "Bir engelli kardeşimize destek vermenin sevincini yaşıyorum" dedi. Soydemir ise, "Toplanan bu kapakları diğer kapaklarla buluşturup 250 kilo ya tamamlayıp bir tekerlekli sandalyeyi daha ihtiyaç sahibine vereceğiz. Engelli bir kızımızın bu örnek davranışını kutluyorum" diye konuştu.

250 KİLO TOPLADILAR

Fethiye Merkez Atatürk ilkokulu öğrencileri de okulda topladıkları 250 kilogram mavi kapakla doğuştan Cam Kemik hastası olan 27 yaşındaki Ümit Göktepe'nin eskimiş tekerlekli sandalyesini yeniledi.

AFİŞLİ MESAJ VERDİLER

Atatürk İlkokulu Müdürü Ercan Tuna ve öğrenciler üzerinde "Ne oldum değil, Ne olacağım demeli" yazılı bir afişle Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'ne gelerek tekerlekli sandalyeyi Seda Soydemir ile birlikte hastası Göktepe'ye teslim etti. Göktepe, doğuştan cam kemik hastası olduğunu söyleyerek, "Öğrenci arkadaşlara bu örnek davranıştan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye'de iki örnek davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN