Ak Parti Kepez'den Doğu illeri çıkarması

Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı 40 kişilik ekiple Doğu çıkarması yaptı. Ziyaretin barış sürecine destek vermek için düzenlendiği açıklandı

Giriş Tarihi: 1.6.2013
Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı çözüm sürecine katkı sağlamak için Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerine ziyaret düzenledi. AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar öncülüğünde 40 kişilik bir ekiple gerçekleşen gezi kapsamında Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Diyarbakır ziyaret edildi. Basın toplantısıyla gezi hakkında bilgi veren Bayraktar, ziyaretin son derce olumlu sonuçlar verdiğini söyledi. Terör sorununun bitmesi halinde doğu bölgelerinin inanç turizmi açısından çok önemli birer lokasyon haline dönüşeceğine inandığını belirten Bayraktar, "Bütün medeniyetleri bünyesinde barındıran bir bölge. Sadece İslami açıdan değil, diğer dinleri de temsil eden müthiş bir tarih müthiş bir medeniyet var. Bu medeniyetler dünyadaki bütün inançları buraya çekecek ve orada çok ciddi bir inanç turizm patlaması olacak" dedi.

AKİL İNSAN CEVABI

Bahattin Bayraktar öte yandan, MHP İl Başkanı Osman Çetin'in akil insanlar heyeti için yaptığı açıklamalara da cevap verdi. Bayraktar, Çetin'in akil insanlar heyeti için söylediği "76 milyonu ikna etmek için uğraşacağınıza gidin 2 bin tane teröristi ikan edin" sözünü sert bir dille eleştirdi. Çetin'in konuşmalarını laf salatası olarak niteleyen Bayraktar, bu kişilerin milliyetçiliğinin sorgulanması gerektiğini ifade etti. Türkiye'nin son 10 geldiği noktayı işaret eden Bayraktar, şunları söyledi: "Bunu söyleyenler bu memlekete ne yapmışlar önce onu söylesinler. Peynir ekmekle bu gemi yürümez. Eskiden insanlar şunu yapacağım bunu yapacağım derlerdi. Biz yaptık ve yapıyoruz. Ülkenin 2000'de nerede olduğunu biliyorduk, bugün nerede olduğunu biliyoruz."

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Antalya'nın sıcak ilgisini doğu illerine ulaştırdıklarını söyleyen Bayraktar, "Var olan kardeşlik köprümüzü artık işler hale getirmenin mutluluğunu yaşıyorum" dedi. Çözüm sürecine karşı oluşan olumsuz düşüncelerin hafızalardan silinmesi gerektiğinin altını çizen Bayraktar, bu düşüncede olanların gidip o bölgeyi ziyaret etmesi gerektiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak Parti Kepez'den Doğu illeri çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN