Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geri dön başkan

Antalyaspor camiasının önde gelen isimleri, toplandı. Mevlüt Yeni, Nafiz Tanır ve Bülent Yıldırım'dan oluşan 3 kişilik heyet, Akıncıoğlu'nu ikna etmeye çalışacak

Giriş Tarihi: 1.6.2013
Medical Park Antalyaspor'un, 14 Haziran'daki genel kurulunda aday olmayacağını ve görev almayacağı açıklayan Başkan Hasan Akıncıoğlu'nu kararından geri döndürmek için ilk ciddi adım dün atıldı. Kırmızı-beyazlı camianın önde gelen isimleri, Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz'ın organizasyonu ile dün sabah Hasan Subaşı Tesisleri'nde bir araya geldi. Eski başkanlardan Hasan Subaşı, Özcan Kırmızıoğlu, Halim Horasanlı, Sedat Peker, Ünsal Berberoğlu, Ali Rıza Tekin, Süleyman Arslan, kulübün ve vakfın eski yöneticileri, 3 yıl önce vefat eden eski başkanlardan Ahmet Uluç'un kızı Lara Uluç'un da katıldığı toplantı 2 saate yakın sürdü.

İSTİKRARIN SÜRMESİ İÇİN
Toplantıdan sonra Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz, VIP salonunda düzenlediği basın toplantısında, alınan kararları açıkladı. Vakıf İkinci Başkanı Tarkan Ayçetin, MP Antalyaspor'un mevcut yönetiminden Asbaşkan Hüseyin Acarlıoğlu ve Başkan Akıncıoğlu ile görüşecek heyete seçilen Mevlüt Yeni, Nafiz Tanır ve Bülent Yıldırım'ın da katıldığı basın toplantısında Hasan Akıncıoğlu ile başlayan istikrar döneminin kesintiye uğramaması gerektiğini söyleyen Yılmaz, "Başkan Akıncıoğlu'nun, mali sorunların ötesinde yorgunluk ve sağlık nedeniyle bu kararı aldığı inancındayız. Şimdi burada önemli olan, başkanın yükünü hafifletebilmektir" dedi.

HEYET OLUŞTURULDU

Yılmaz, şöyle konuştu: Toplantıya katılan tüm arkadaşlar Başkan Hasan Akıncıoğlu ve Teknik Direktör Mehmet Özdilek'in görevlerine devam etmesinin doğru olacağı görüşünde birleştiler. Katılımcı tüm arkadaşlar, Akıncıoğlu'nun ikna edilmesi gerektiğini savundu. Bu amaçla, toplantıdan çıkan düşünce ve sonuçları Akıncıoğlu'na iletmek üzere aramızdan Mevlüt Yeni, Nafiz tanır ve Bülent Yıldırım'dan oluşan 3 kişilik bir heyet belirledik. Heyetimiz, birkaç gün içinde Hasan Akıncıoğlu ile görüşerek Antalyaspor camiasının düşünce ve dileklerini kendisine iletecekler" dedi.

ÇOK YALNIZ BIRAKILDI
Kendisinin Akıncıoğlu ile 4 yıl çalıştığını hatırlatan Yılmaz, "Beraber büyük sıkıntılar çektik. En çok da başkan çekti. Ben buna yakından tanık bir insanım. Aslında bu olay başkanın çok yalnız kaldığını herkese fark ettirmiş oldu" diye konuştu. Yılmaz, SABAH Akdeniz muhabirinin, "Toplantıya belediye başkanlarını da davet ettiniz mi?" sorusuna, "Sadece Antalyaspor'a ve Antalyaspor Vakfı'na hizmeti geçen isimleri davet ettik. Zaten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, sağlık sorunu nedeniyle ABD'de, Milletvekili Menderes Türel de İsviçre'de olduğu için toplantıya katılamazdı" diyerek yanıt verdi.

MARMARİS'TEN GERİ DÖNÜYOR
Kongrede yeniden aday olmayacağını açıkladıktan sonra işlerini takip etmek ve dinlenmek için Marmaris'e giden MP Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, hafta başında Antalya'ya dönecek. Akıncıoğlu, ikna heyetlerini kabul edip görüşmeler yapacak. Başkan Akıncıoğli'na yakın kaynaklar, aday olmama kararının temelinde maçlarda aile fertlerine kadar hakaret edilmesinin yattığını söyledi.

TAM TRANSFER DÖNEMİNDE
Son 5 yılda yapılan mali reformlar sayesinde Türkiye'de Antalyaspor'a karşı bir güven ortamı oluştuğuna dikkat çeken Ali Yılmaz, şöyle devam etti: "Türkiye'de bahsedilen bir kulüp olduk. Bir çok futbolcunun gelmek istediği kulüp kimliği kazandık. Başkanın böyle bir karar alması bizi de çok şaşırttı. Umarım devam etmelerini sağlarız. Çok az bir zamanımız var. Çünkü, t r a n s f e r döneminin içindeyiz."

AMACIMIZ İSTİKRARI KORUMAK
Başkan Hasan Akıncıoğlu ile görüşecek heyette yer alan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve SABAH Akdeniz Bölge Temsilcisi Mevlüt Yeni, kırmızı-beyazlı kulübün yönetim kaosu yaşamayacağını söyledi. Akıncıoğlu'nun göreve devam etmesinin, son 5 yıldaki istikrarın devamı açısından çok büyük önem taşıdığını anlatan Yeni, "Biz önce Akıncıoğlu'nun göreve devam etmeme isteğindeki bilinmeyen nedenlerini öğreneceğiz. Tabi ki istikrarın devamı açısından Akıncıoğlu'nun göreve devam etmesi en doğru olanıdır. Akıncıoğlu'nun devam etmesini istemek, başkan bulunamayacağı, yönetim oluşturulamayacağı için değildir. Bu camia başkanını bulur, yönetimini oluşturur. Ama doğru olanı Akıncıoğlu'nun göreve devam ederek Antalyaspor'un tüm Türkiye'de kazandığı 'İstikrarlı kulüp' kimliğini korumasıdır" dedi.

ASLI ASTARI OLMAYAN KONU

Basın toplantısında, Akıncıoğlu'nun, siyasete atılma düşüncesi nedeniyle kulüp başkanlığını bırakma kararı aldığı yönündeki iddialar da konuşuldu. Antalyaspor Vakfı başkanı Ali Yılmaz, "Akıncıoğlu'nun siyasete girme düşüncesi olduğunu hiç sanmıyorum" derken, yöneticilerden Bülent Yıldırım, "Başkanlığı bırakacağını önce yönetim kurulunda bize açıkladı. Ve kesinlikle siyasi veya başka bir oluşumda görev almayacağının özellekli altını çizdi. Bence siyasi veya başka bir oluşum için isminin ortaya atılmasının önünü o gün kapatmış oldu" diye konuştu. Asbaşkan Hüseyin Acarlıoğlu ise, "Aslı astarı olmayan bir konunun konuşulmasını bile doğru bulmuyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geri dön başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN