Turizm için güvenlik tedbiri

Antalya Emniyet Müdürlüğü, turizm sezonu süresince kentte güvenlik önlemlerini artırma kararı aldı

Giriş Tarihi: 1.6.2013
Antalya Emniyet Müdürlüğü, turizm sezonu süresince güvenlik tedbirlerini arttırdığını duyurdu. Yapılan yazılı açıklamada; şehirde suç analiz çalışılması yapıldığını, buna göre ek güvenlik önlemleri alındığı açıklandı. Yapılan çalışmalar sonrasında, Yener Ulusoy Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı, Şarampol- Güllük-Kazım Özalp caddeleri, Teomanpaşa-Yeşildere mahalleleri, Cumhuriyet Meydanı ve Kaleiçi bölgesi, Kalekapısı başta olmak üzere buralarda polis devriyelerinin arttırıldığı ifade edildi. Bu bölgelere ek olarak Konyaaltı ve Lara plajlar bölgesinde de çeşitli meslek gruplarında maskelenmiş güven timlerinin görevlendirildiği aktarıldı. Ayrıca, emniyet görevlilerinin sezon boyunca artan hanutçuluk ve çığırtkanlık konuları üzerinde yoğunlaşarak gerekli yasal işlemlere ağırlık verecekleri belirtildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'ne bağlı mahalle polislerinin, esnaf ve vatandaşlara maruz kalabilecekleri asayiş suç tiplerine karşı bilgilendirme çalışmalarına da ağırlık verecekleri söylendi.

TRAFİK TEDBİRLERİ

Her yıl yaklaşık 15 milyon yerli ve yabancı turistin geldiği Antalya'da, turizm sezonunun başlamasıyla alınan ek asayiş tedbirlerinin yanı sıra, trafik yoğunluğunun da büyük oranda artması beklenildiğinden, gerekli trafik tedbirleri de arttırıldığı açıklandı. Trafik birimlerince resmi ve sivil trafik görevlileri tarafından kazaların yoğun olduğu noktalar ve turizm güzergâhlarında haberli-habersiz denetimler yapılacağı duyuruldu. Öte yandan emniyet bu alınacak ek tedbirlerin yanında vatandaşlarında kendi önlemlerini almaları gerektiği yönünde uyarılarda bulundu.

SENETTE PROTESTO PATLAMASI
Antalya'da protesto edilen senet sayısında patlama yaşandı. Yılın ilk dört aylık döneminde, protesto edilen senet sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 23,4 arttı. Merkez Bankası verilerine göre Ocak-Nisan döneminde 8 bin 335 senet, ödemesi yapılmadığı için protesto edildi. Protestolu senet sayısında Antalya'da yaşanan artış, Türkiye ortalamasının da çok üzerinde kaldı. Türkiye genelinde 4 aydaki artış yüzde 11.3 oranında oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm için güvenlik tedbiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN