Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Georgia heyetinden liman incelemesi

Giriş Tarihi: 2.6.2013
ABD'nin güneydoğusunda bulunan Georgia Eyaleti'nden Savannah Belediye Başkanı Edna Branch Jackson, Auburn Belediye Başkanı Linda Maria Blechinger, Duluth Belediye Başkanı Nancy Harris, Savannah İl Meclisi Üyesi Thomas Curry Bordeaux, Atlanta Şehri Sigorta Şirketi Yetkilisi Terry Caleb Samples, İstanbul Center Başkanı Turan Kılıç ve İstanbul Center Üyesi Mustafa Veysi Nural'dan oluşan heyet, Antalya'ya geldi. ABD'li heyet, Antalya ekonomisi ve işbirliği fırsatları hakkında bilgi almak için BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi'ni (YDO) ziyaret etti.

İŞBİRLİĞİ
Bölgede ön plana çıkan sektörler, Antalya'nın genel ekonomik yapısı, Antalya'da ön plana çıkan turizm dalları ve tarım hakkında ABD'li heyete, detaylı bilgiler veren YDO uzmanları, BAKA olarak Georgia Eyaleti ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

İLİŞKİLER GELİŞMELİ
Savannah Belediye Başkanı Edna Branch Jackson, Savannah ve Antalya limanları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiğini iki kent arasında ilişkileri arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

KENTLER ARASI BENZERLİK VAR

ABD'li heyet, Antalya Ticari Limanı Port Akdeniz'i de ziyaret etti. Georgia Eyaleti'nin özellikle Savannah kenti ile Antalya arasında önemli benzerlikler bulunduğunu gözlemlediklerini ifade eden ABD'li heyet, ekonomik bağların geliştirilmesi için BAKA ile projeler geliştirmek istediklerini belirtti
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Georgia heyetinden liman incelemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN