Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uğur UĞURAL: Antalya bulunmaz nimet

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Merhaba dostlar. Merhaba güzel Antalyamızın güzel insanları… Yıl 1995. Henüz yirmi yaşındayım. Dikkat çeken fiziğim ve diksiyonum sayesinde kendimi bir anda Antalya'nın ilk medya kuruluşlarından birinde televizyon müdürlüğü ve haber spikerliği yaparken buldum. Oysa tek tutkum 'spor'du.
Patronum hem radyoda program yapmamı hem de gazete köşe yazmamı istiyordu.
Kendisine dedim ki; "Size sürükleyici yazılar yazarım ama ben beslenme, spor ve sağlıklı yaşam üzerine yazmak istiyorum. Çünkü bir spor tutkunuyum.
Bu alanda yaşımın en az iki katı kadar kitap ve bir o kadar köşe yazısı okudum.
Kendi görüşlerimi beslenme ve spor deneyimlerimi aktarmak isterim.Müsaade edin yazayım" "Hay hay"
dedi… Kendisi göbekli ve şirin biriydi. Keza yeğenleri de obezdi.
Yıl 2013. Birleşik Devletler ile Almanya başta olmak üzere dünyada obezite diyabet ve beraberindeki kardiyak hastalıklar en büyük fizyolojik ve ekonomik tehdidi oluşturuyor. Pek çok insan bilinçli ve planlı hareket etmediğinden dolayı hastane köşelerinde mutsuz ve sağlıksız yaşamlar sürdürüyor.
Tüm bu gelişmelerin karşısında spor ve sağlıklı yaşam için adeta bir cennet olan güzel Antalyamızda bölgenin en iyi gazetesinde yazıyor, sağlıklı yaşamın ipuçlarını sizlerle paylaşarak hayatımdaki en büyük onuru yaşıyorum.
Tıpta muazzam ilerlemeler kaydedildi. Her şey ileri düzey bilgi deneyim ve bilimsel uygulamalar gerektiriyor. Ben de diplomalarımı duvarıma astım. Çok kıymetli hekim arkadaşlarımla 'bilimsel kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme programı' adını verdiğim kişiye özel bir uygulama ile beslenme ve fitness koçluğu yapıyorum. Başlarda benden nefret ediyorsunuz ama altı ay kadar sonra kendinizi aynada tanıyamayınca hayatınızdaki en sevdiğiniz kişi oluveriyorum birdenbire.
Çünkü siz gidiyorsunuz ve yerinize fit atletik bambaşka biri geliyor. Peki bu nasıl oluyor? İlk şart şu; 'Primum nil nocere' yani 'önce zarar verme'.
Her hafta bu köşede güzel Antalyamızın nimetlerinden faydalanarak sağlıklı yaşamayı, her yaşta genç, fit ve atletik olma ipuçlarını paylaşacağız. Şunu hemen belirtmek isterim ki fit ve atletik hedefleriniz için güzel Antalyamızdan daha avantajlı bir lokasyon düşünemiyorum. Parkları, sahilleri, koşu ve bisiklet alanları, aktiviteleri, doğası ve havasıyla bu güzel şehri nasıl değerlendireceğimizi beraber keşfedeceğiz.
Artık dünyada trend, sağlıklı ve kaliteli yaşamda gelinen son nokta; beden ve zihnin farkında olan, kendini ve program misafirini tanıyarak zafere giden yolculuğu başlatacak Koçların, kontrolü ele almasıdır.
Yaşam koçunuz her hafta bölgenin en iyi gazetesinde sizlerle bu köşede olacak.
Sağlıkla ve sevgiyle kalın...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur UĞURAL: Antalya bulunmaz nimet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN