Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözümüzü Uzak Doğu'ya diktik

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı, Çin ve Güney Kore'den bu yıl gelecek turist sayısının yüzde 10 oranında artacağını söyledi

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Uzakdoğu turizm pazarında bu sezon yüzde 10'luk artış beklediklerini bildirdi.

İLGİLERİ ARTIYOR
Japon, Çin ve Güney Koreli turistlerin eko, kültür, tarih, arkeoloji, sivil mimari eserleri, antik kent, UNESCO koruması altındaki turizme yönelik ilgilerinin her geçen gün attığını belirten Arıcı, Çin, Japon, Güney Kore, Singapur ve Tayvanlı turistlerin Rus, Avrupa ve İskandinav ülke turistleri gibi deniz,kum ve güneş turizmi üçgeni dışında tatil yapma anlayışına sahip olduğunu söyledi. Japon, Çin ve Güney Koreli turistler, Türkiye'yi yakından tanıdıktan sonra yakın destinasyon bölgesi dışında Anadolu turlarına çıktıklarını belirten Arıcı, Uzakdoğulu turistlerin bu turlarla tarihi ve kültürel değerleri yakından tanıdıklarını söyledi.


KÜLTÜR TURLARI ÖNEMLİ

Uzak Doğulu turistlerin kültür turlarında İstanbul, Ankara, Denizli, Kapadokya, Bursa, Konya, Çanakkale, İzmir Efes, Kuşadası, Muğla ve Antalya'yı tercih ettiklerini belirten Arıcı, Antalya'da çok sayıda antik kent ve tarihi ören yerinin bulunmasının Çin, Japon ve Güney Koreli konukları ağırlamada önemli olduğunu kaydetti. Kültür ve Turizm Bakan Yardıscısı Arıcı, Türkiye'ye ortalama 195 bin Japon, 155 bin Güney Koreli ve 110 bin Çinli, turist tatile geldiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözümüzü Uzak Doğu'ya diktik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN