Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 milyon liralık tesis kaderine terk edildi

Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde 2004 yılında kurulan Sıcak Asfalt Şantiyesi 9 yıldır kullanılmıyor

Giriş Tarihi: 6.6.2013
Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde 2004 yılında kurulan Sıcak Asfalt Şantiyesi çürümeye terk edildi.

9 YILDIR BEKLİYOR
İlçede 1999-2004 yıllarında dönemin Belediye Başkanı Mehmet Güven tarafından 1 milyon lira harcanarak yaptırılan tesis 9 yıldır hiç çalıştırılmadan kaderine bırakılan tesisteki malzemeler hurdaya döndü. Kızıldağ yolu üzerinde su deposuna kurulan sıcak asfalt şantiyesi kullanılmadığa gibi ilçeye yapılacak asfaltlarda başka yerlerden temin edilmeye devam ediyor. Bu nedenle, Şarkikaraağaç ilçe merkezinde bulunan Alcıklar, Aşağı Kale, Asikale, Cami Kebir, Ulvikale, Fatih ve Orta mahallerine 9 yıldır üst yapı çalışması yapılamasının nedeni bu tesisin kullanılamamasına bağlanıyor.

TESİS YAĞMALANIYOR
Bugünün değeri ile 4 milyon liraya ancak bu tesisin kurulabileceğini belirtilirken, kaderine terk edilen tesisteki bir çok malzemenin de hurdacılar tarafından yağmalandığı ileri sürülüyor. Şarkikaraağaçlılar tesisin kaderine terk edilmesine tepki gösterirken sorumlular hakkında yasal işlem yapılmasını istiyor.

HER BİRİ EN İYİ OLARAK ALINMIŞTI

2004 yılında kurulan Sıcak Asfalt Şantiyesi çürümeye terk edilirken, bir çok malzeme çürümeye yüz tutmuş durumda. Bazı işe yarar malzemeleri de hurdacılar yağmalıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 milyon liralık tesis kaderine terk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN