Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hızlı Tren' bİrlİğİ

Giriş Tarihi: 7.6.2013

Isparta'dan sonra Burdur'u ziyaret eden ATSO yönetimi, BTB ile bölge ekonomisini masaya yatırıp imza kampanyasına destek aldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Odası (ATB) Başkan Ali Çandır ile meclis başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Burdur Ticaret Borsası (BTB) Başkanı Yılmaz Başar ve Meclis Başkanı Hikmet Çangır' ı ziyaret ederek, 'EXPO 2016 Antalya'ya Hızlı Trenle Gelin' imza kampanyasına destek istedi.

DESTEK VAR

BTB Meclis Başkanı Çangır, "Sizlerin desteği ile iyi projeler yapalım diye düşünüyoruz ve yine sizin yardımınıza ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Yapmış olduğumuz tescillerin ağırlıklı bir kısmı süt, bunun yanı sıra et işimiz var, hububat var, yüzde 6,6 gibi bir Anason tescilimiz var" şeklinde konuştu. BTB Başkanı Yılmaz Başar'da, "Sizlerde yeni yönetim olarak tekrar seçildiniz. Antalya, Burdur birbirine çok yakın iller. Bu dönemde komşuluk faaliyetlerimizi daha da arttırmayı düşünüyoruz" dedi.

GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

Batı Akdeniz Bölgesinin, Burdur Isparta, Antalya, Aydın gibi illerden oluştuğunu dile getiren ATSO Başkanı Budak, "Birlikte hareket edersek, bölgeyi kalkındırırız. Biz buraya Borsa Başkanımız ve yönetimi, meclis başkanı ve divanı, bizler Antalya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve meclis divanı ile beraber bu önemi hissettiğimiz için geldik" ifadelerini kullandı.

KALKINMA HIZLI TRENLE
Hızlı tren konusuna da değinen ATSO Başkanı Budak, "Bölgenin gelişip, zenginleşmesi için, Antalya'ya hızlı trenin gelmesi gerek. Sadece biz hızlı tren istiyoruz demeyeceğiz. Sizler de hızlı tren istiyoruz diyeceksiniz. Çünkü Burdur kalkınmada çok gerilerde. Antalya'da 62 bin Burdurlu yaşıyor. Sizin sermayeniz de Antalya'da, iş gücünüz de Antalya'da. Bunu tersine çevirmek sizlerin elinde. O yüzden hızlı tren konusunda biz bir kampanya başlattık. Sizlerle, burada da yüksek sesle dile getirelim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hızlı Tren' bİrlİğİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN