Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasağı takan yok

Giriş Tarihi: 7.6.2013

Antalya Büyükşehir Belediyesi, turizm sezonunun tam ortasında Konyaaltı Plajı'na 50 metre mesafede park inşaatına başladı. Taş kırma makineleri, yasağa rağmen, tozu dumana katıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin projesi olan Akdeniz Kent Parkı inşaatı, Konyaaltı Plajı'na 50 metre mesafede, Antalya Valiliği'nin 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında yürürlüğe koyduğu inşaat yasağına rağmen sürüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin ihalesini ANTEPE'ye verdiği Akdeniz Kent Parkı projesi, Ağustos ayında tamamlanacak. Karşısında 5 yıldızlı bir otel, restoran, plaj işletmeleri, yanında ise Minicity ve Akvaryum bulunan park çalışmasında kepçe, tesviye ve taş kırma makineleri kullanılıyor. Rüzgar estiğinde ise tüm bu işletmeler toz altında kalıyor.

RAHATSIZ EDECEK İŞLER DEĞİL
İnşaatı yürüten ANTEPE Genel Müdürü Bülent Özkaya, toz çıkaran tesviye makinesinin çalışmasının bittiği belirtti. Ağustos ayında inşaatın biteceğini belirten Özkaya, "Bunlar çevreyi rahatsız edecek işler değil. Bundan sonra daha çok yer kaplama işi var" diye konuştu.

GARİP BİR SAVUNMA YAPTI

Kış mevsiminde 3 ay yağmur, yazın da inşaat yasağı nedeniyle Antalya'da inşaat yapmanın mümkün olmadığını belirten Fen İşleri Daire Başkanı Sebahat Çevik ise stadyum ya da başka kamu binalarının inşaatının da sürdüğünü söyledi. Alan içinde yol olmadığını ve gürültü yaratılmadığını dile getiren Çevik, "İnşaat yasağı için direkt ilgilendiren bir yer değil. Toz gitmemesi için etrafının çevrilmesi ve çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde çalışılmasını müteahhitten isteyeceğim" dedi.

İÇİNE SU YOLARI YAPILACAK
Projeyle yeni gezi, dinlenme ve seyir alanları kazandırılacak. Alanda su yolları, yapısal ve bitkisel peyzaj uygulamaları, doğal gezinti yolları, su oyunları içeren süs havuzları, idari ve sosyal tesisler, çocuk oyun alanları, spor alanı, dinlenme alanları, peyzaj düzenlemeleri bulunacak. Projede biri Bakı Tepesi üzerinde yer almak üzere seyir terasına sahip 2 kafeterya yer alacak. 3 ana girişe sahip olacak projenin içerisinde 300 metre uzunluğunda bir havuz yer alıyor. Kademeli olacak havuzda su gösterileri de yapılacak. Proje tamamlandığında Antalya yeni bir parka kavuşurken, Akvaryum ve Minicity'nin çevresi de güzelleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasağı takan yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN