Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Raftingin derdi bitiyor

Köprülü Kanyon'daki raftingcilerin tek derdi kaldı. Kalite ve fiyat standardıyla para kazanmak

Giriş Tarihi: 8.6.2013
Geçen yıl 700 bin turistin rafting heyecanı yaşadığı Köprülü Kanyon'daki şirketlerin yıllardır süregelen sorunları birer birer çözülmeye başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 1,5 milyon TL'lik kanalizasyon alt yapı projesi sezon sonunda başlayacak. Serikli çiftçilerin istediği kanyon suyu, raftingcilerin başvurduğu mahkemece kendilerinde kalması üzerine turizmciler rahat nefes aldı.

10 EURO'YA TUR

Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı'ndan (MATAB) kanyonu kullanma hakkını üzerlerine alacaklarını belirten Manavgat Raftingciler Kooperatifi Başkanı Refik Armağan, geriye kalan tek dertlerinin birlik olup kalite standardı sağlamak olduğunu söyledi. Önceki sezon 36 firmanın 5 bin TL ruhsat alarak, yaklaşık 10 tanesinin de korsan olarak rafting turu yaptığını hatırlatan Refik Armağan, birbirine yakın hizmet bedellerinin 10 euro ve 40 euro arasında değişmesinden şikayet etti. Tekirova, Alanya'daki bir turisti 10 euro karşılığında Köprülü Kanyon'a taşıma, rehber, rafting ve yemek verildiğini belirten Armağan, "Buraya getirince su, fotoğraf satıp kazanırız mantığı yürütüyorlar. Tekrar müşterileri de alışveriş yapmayınca zarar ediyorlar. Ama fiyatı düşürdükleri için, rekabet uğruna herkesi etkiliyorlar" diye dert yandı.

KORSANA CEZA OLMALI
Armağan, "Korsan iş yapana ceza olmalı. Otokontrolü elimize alsak güzel olurdu. Ama kanalizasyona projesine bile, 'Çolaklı'da, Taşağıl'da yok, niye Beşkonak'ta olsun' diyerek karşı çıkıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raftingin derdi bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN