Yabancı operatörlere 'güven mesajı' verildi

Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarının yurtdışına yansımaları nedeniyle turizmde oluşması muhtemel olumsuz havayı tersine çevirmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçti

Giriş Tarihi: 8.6.2013
Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul'da başlayan ve tüm yurda yayılan "Taksim Gezi Parkı" olaylarının yurtdışına yansıması nedeniyle turizmde oluşması muhtemel olumsuz havayı tersine döndürmek için harekete geçti. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan ile Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, en önemli iki turizm pazarı olan Almanya ve Rusya'da tur operatörleriyle bir araya gelecek. Eylemlerin turistik merkezlerin uzağında gerçekleştiği ve turistik merkezlerin güvenli olduğu vurgulanacak.

ÇORABATIR AÇIKLADI
AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'le Ankara'da bir araya geldiklerini anlattı. Çorabatır, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği gibi turizm kuruluşlarının da katıldığı değerlendirme toplantısında gündemde Taksim Gezi Parkı olayları ile Kayı Group'a bağlı SKY Havayolları ve GTI Travel'ın operasyonlarını sonlandırması konularının olduğunu açıkladı.

MÜSTEŞAR VE GENEL MÜDÜR
İstanbul'da bir takım rezervasyon iptallerinin olduğunu ancak Antalya için herhangi bir iptalin söz konusu olmadığını anlatan Çorabatır, "İstanbul, marka değeri çok çabuk bir şekilde normale dönecektir. Diğer turizm bölgelerinde iptallerin yaşanmaması için Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçiyor. Zaten olaylar başladığından beri Sayın Bakanımız Ömer Çelik, sürekli bizimle iletişim kurdu" diye konuştu. Çorabatır, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan ile Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal'ın Pazar ve Pazartesi günleri Almanya ve Rusya'daki görüşmelerinin, normale dönüş sürecini olumlu etkileyeceğini söyledi.

THY VE ANADOLU JET'E ÇAĞRI

SKY Havayolları'nın uçuşlarını durdurması nedeniyle rezervasyonları gerçekleşen 300 bine yakın yolcuyla ilgili operasyonların diğer havayolu şirketleri tarafından karşılanması gerektiğini vurgulayan Sururi Çorabatır, "Öncelikle Türk Hava Yolları ile Anadolu Jet'e çok önemli görev düşüyor. Bu konuda destek, Antalya ve bölge turizmini rahatlatacaktır" diye konuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da gerekli tedbirleri alacağını ifade eden Çorabatır, GTI ve SKY Havayolları'nın tekrar faaliyete geçebilmesi temennisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı operatörlere 'güven mesajı' verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN