Çiçek denince akla Antalya gelir

Giriş Tarihi: 9.6.2013

26 sektörde, en çok ihracat yapan ilk üç temsilciye ödül verildi. Süs bitkilerinden ilk üçü, Antalya'daki şirketler oluşturdu

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni'nde Türkiye İhracatçılar Meclisi'ni oluşturan 26 farklı sektörde en çok ihracat yapan firma temsilcilerine ödülleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve diğer bakanlar tarafından verildi. 26 ihracat sektörü içinde süs bitkileri sektöründe ödül alan ilk üç firma Antalya'dan çıktı. Birincilik ödülünü alan Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret A.Ş. adına, Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Göbüş, ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı. Göbüş, "Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret A.Ş. olarak, bu ihracatı birlik içinde, dayanışmayla gerçekleştirdik. Birlikte hareket ederek büyümenin en güzel örneğini bizim sektörümüz gösteriyor, bu da ileriye daha fazla güvenle bakmamızı sağlıyor" dedi.

BU YIL HEDEF 100 MİLYON DOLAR

Bu ödülü tüm ortaklar adına gururla aldığını ifade eden Göbüş, "Bu yıl sektörün koymuş olduğu 100 milyon dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için elimizden gelen katkıyı biz de firma olarak ortaya koyacağız. 2023 yılı için sektör hedefimiz 500 milyon dolar ihracat gerçekleştirilmesi, bu hedef için de üzerimize düşeni yaparak ihracatı arttırmak için çaba harcayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek denince akla Antalya gelir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN