Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa NOYAN: Akıncıoğlu yanlış yaptı!

Giriş Tarihi: 12.6.2013
Antalyaspor camiası günlerdir çalkalanıyor. Yeni dönemde görev almayacağını açıklayan Hasan Akıncıoğlu'nun kenara da çekilmeyip telefonlarını kapatıp ortadan kaybolması camiada kaos yarattı.
Başka bir deyişle el bombasının pimini çekip ortaya bıraktı ve gitti.
Aslında gitmedi.
Bir kenarda olanları izliyor ve kıs kıs gülüyor.
Akıncıoğlu'nu ikna turları da bir sonuç vermedi. Geri dönmesinden umudu kesen camianın önde gelenleri şimdi Akıncıoğlu'nun kuyuya attığı taşı çıkarmaya çalışıyor.
O beni fazla sevmese de ben kendisini hep takdirle anarım Antalyaspor'u 1998 yılında şirketleştirerek kulübü daha o yıllarda UEFA kriterlerine uygun hale getirmenin ilk adımını atan Sayın Hasan Subaşı'ya o günlerde, anonim şirkete Antalyaspor'un tamamını teslim etmesinin yanlış olduğunu söyleyen ilk kişi benim.
Nedeni de; şirketleşen kulüpleri o dönemde iyi takip eden ve Mehmet Ali Yılmaz'ın holdinginde uzun yıllar çalışmış bir insandım.
Bugün bakıldığı zaman dört büyükler başta olmak üzere şirketi olan kulüpler de (Sportif A.Ş.) ağırlık kulüp derneğinde bırakılmış, şirketlere dernek olarak ortak olunmuştur.
Bu kulüplerde genel kurullar derneklerin genel kuruludur ve kulüp başkanı ve yönetimlerini dernek üyeleri seçer.
Antalyaspor'da da geçen 15 yıl içinde kurulduğu ilk yıl Jet Fadıl (O yıllarda Jetpa'nın sahibi) bile yüzde 33 hissesi varken şirket hisseleri al takke ver külah usülü bugün yüzde 56 oranında (öyle söyleniyor) Antalyaspor Kulübü Derneği'ne geçmiştir.
Bunun nedeni de A.Ş'ye para aktarılması için şirket, derneğe alınan paralar karşılığında hisse satmıştır.
Şirket olan Antalyaspor A.Ş. hibe, bağış ya da teberru alamaz. Şirket ortakları A.Ş.'ye borç veremez.
Bu olay yıllar içinde Antalyaspor'un az da olsa doğruyu bulmasını sağlamıştır.
Amaaaa…..
Bugün Hasan Akıncıoğlu sistemi tersinden çalıştırmak istemektedir.
14 Haziran'da A.Ş.'nin genel kurulu, 15 Haziran'da yani bir gün sonra ise A.Ş'nin en büyük hissedarı derneğin genel kurulunu yapacaktır.
Peki derneğin başkanı kim..?
Hasan Akıncıoğlu… Yani 14 Haziran'da Antalyaspor A.Ş'nin başına gelecek olan yönetim Hasan Akıncıoğlu ne derse onu yapmak zorundadır.
Şirketlerde üye sayısı değil hissenin oranı konuşur.
Yüzde 56 hisse dernekte olduğuna göre yeni gelecek yönetimin patronu da Akıncıoğlu olacaktır.
Şimdi soruyorum. Günlerdir ortalıkta Deniz Karataş, Necati Yılmaz, son olarak da ICF'nin sahibi Çeçenlerin adı dolaşıyor.
Bu insanlar Antalyaspor A.Ş'nin ne kadar parası var. Borcu nedir ve kimleredir.
Alacakları nedir? Bunların hiç birinden haberleri yok.
A.Ş'lerde genel kurul öncesi şirketin bilançolarının ortakların hepsine genel kurul öncesi bildirilmesi gerekirken bu da yapılmamıştır.
Görev almak isteyenler de kör bir kuyuya taş atmış gibi olacaklardır. Bunların hepsini bilerek dernek başkanlığını da kendinde bırakarak istifa eden Akıncıoğlu bu camiaya en büyük yanlışı yapmıştır.
Doğrusu ise bir hafta önce dernek genel kurulunu yapmak gelecek olanların önünü açmak olurdu. Tabii dernek başkanlığını da bu kulübün gerçek sahiplerine teslim etmek kaydıyla… Yarın bile çok geç… Akıncıoğlu'nun Marmaris'te ya da Antalya'da telefonlarını da kapatmak üzere gizlenmek yerine ortaya çıkarak bu kulübe sahip çıkmak isteyen insanların önünü açması gerekir.
En azından Antalyaspor A.Ş'nin en büyük ortağı Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı olarak ortaya çıkıp 14 Haziran'daki genel kurulda en son oy kullanan kişinin kendisi olacağını ve en çok kabul gören listeye oy vereceğini bugünden beyan etmesi gerekir… Başkanlık yaptığı beş yıllık süre içinde bu camiadan aldığı övgü ve güvenin karşılığını ancak böylece ödeyebilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa NOYAN: Akıncıoğlu yanlış yaptı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN