Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül Vadisi'nde kriz böyle aşıldı

Giriş Tarihi: 13.6.2013

SDÜ yerleşkeleri içerisinde yapılması planlanan Gül Vadisi Projesi'nin imar planına işlenmesi için mevcut ticari alanlar projeden çıkartıldı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) Güdümlü Proje Destek Programı kapsamında geliştirdiği ve 8 milyon TL hibe destek sağladığı Gül Vadisi Projesi'nde kriz aşılıyor. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) kampüsünde 100 dekarlık alana yapılacak olan 12 milyon TL'lik Gül Vadisi Projesi'nin imar planına işlenmesi talebinin Temmuz'da yerine getirilmesi bekleniyor. Isparta Belediye Meclisi'nin Ispartalı esnaf adına sakıncalı bulduğu otel ve ticari alanların projeden çıkarıldığı ve onay için tek şartın da bu olduğu ileri sürüldü.

KALİTE DÜŞMEMELİ

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, projenin DPT tarafından örnek alındığını ve tüm ajansların dikkatle izlediğini söyledi. Gül Vadisi Projesi üzerinde 2 yıldır çalıştıklarını anlatan Engin, "İnsanlar eleştiri yapıyor 'Isparta'ya geldik gül göremedik' diye. Gerçekten haklılar. Isparta gülle anılıyor ama gül görebilecekleri yer yok. Biz de Gül Vadisi Projesi hazırladık ve SDÜ ile işbirliğine gittik. Hazırladığımız proje ile gülün Ar-Ge merkezini oluşturmayı amaçlıyoruz. SDÜ Gülar, bu proje kapsamında akreditasyon merkezi olacaktır" dedi. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da SDÜ ve BAKA'dan ilgililerin sunum yaptığını anlatarak, "Proje içerisinde sakıncalı görülen kısımların kaldırıldığı bildirildi. Önümüzdeki ay karar alınacaktır" diye konuştu.

PROJEDEN ÇIKARILDI
BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin de otel ve ticari alanların Gül Vadisi Projesi'nden çıkartıldığını doğruladı. Gül Vadisi içerisinde 116 metre uzunluğunda 32 katlı sembol bir eser yapılacağını belirten Engin, ayrıca dünyanın her türlü gülünün bulunacağı bir peyzaj düzenlemesi yapılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül Vadisi'nde kriz böyle aşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN