Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaleiçi'nde sanat sokağı

Giriş Tarihi: 13.6.2013
Sanatçılar ile sanatseverlerin kaynaşarak sanat üretimlerinin yapılacağı Sanata Evet Şenliği, Antalya'da sanatın değerini ve önemini vurgulayacak. Yenimahalle Kültür Merkezi'nin (YKM) Büyükşehir Belediye desteğiyle 15-16 Haziran'da Kaleiçi'deki Uzunçarşı Sokak'ta düzenleyeceği şenlik, Antalya'da ilk kez olacak. Fikir babalığını İstanbul'da sanat sokaklarının mimarı olan TOBAV Başkanı oyuncu Tamer Levent'in yaptığı bu proje, Kaleiçi'nden sonra kabul gördüğü kentin diğer mahallelerinde de uygulanacak.

SOKAK GÖSTERİLERİ

Sokakta kurulacak standlarda el sanatları, plastik sanatlar, fotoğraf sergileri, Anadolu derneklerinin el emeği göz nuru yöresel ürünleri sergilenecek. Sokakta tiyatro, kukla, dans gösterileri yapılacak. Yapılan bu çalışmaların hazırlık aşamaları da burada olacak. Böylece bu sanat dallarını merak edenler, yapılışları bizzat izleyip sanatçıya direkt merak ettiklerini sorabilecek.

SANATIN GÜCÜ

YKM oyuncuları ve çalışanları Kutsal Kaynak, Hilal Doğan, Deniz Güzelgün, Nalan Şenli'nin yürüteceği projeyle, Antalyalıların sanat dallarına ve hayata daha ayrıntılı bakmaları sağlanacak. Sorgulamaya başlamasıyla düşünen ve olumlu olana yönelmeye çalışan bireyler ortaya çıkarmayı hedefleyen projede, sanatın gücü kullanılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaleiçi'nde sanat sokağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN