Bak postacı geliyor

Giriş Tarihi: 14.6.2013

Türkiye'nin dört bir yanından Antalya'ya gelen posta dağıtıcıları, 'Postacı Yürüyüş Yarışması'nı kazanmak için Belek sokaklarında koşup ter döktü

Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) tarafından bu yıl 42'ncisi düzenlenen Postacı Yürüyüş Yarışması'nın Türkiye Finali Belek'te yapıldı. Ülke genelinden 71 posta dağıtıcısının katıldığı yarışın startını PTT Genel Müdürü Osman Tural verdi. Belek sokaklarında koşulan yarışa 24'ü kadın, 47'si erkek toplam 71 yarışmacı katıldı. Sabah saatlerinde başlayan yarışmada kadınlar 5 bin, erkekler ise 10 bin metrelik parkuru birinci olarak tamamlamak için mücadele etti.

BİRİNCİ ANKARA- BURSA

Birbirleriyle kıyasıya mücadele eden posta dağıtıcıları, Belek sokaklarında renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu. 1 saatten fazla süren yarışın sonunda kadınlar kategorisinde Ankara'dan katılan Yeliz Ayyıldız, erkekler kategorisinde ise Bursa'dan katılan Kadir Çolak birinci oldu. Dereceye giren postacılara ödüllerini PTT Genel Müdürü Osman Tural ile konuk ülke temsilcileri verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bak postacı geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN