İptal yok satış yavaş

Giriş Tarihi: 14.6.2013

Taksim olayları, Antalya turizmini de etkilemeye başladı. AKTOB Başkanı Çorabatır: Rezervasyon iptali yok, satışlarda düşüş var. Yüksek sezonda doluluklar azalacak

İstanbul'da başlayan ve tüm yurda yayılan "Taksim Gezi Parkı" olayları, Antalya turizmini de etkilemeye başladı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, rezervasyon iptallerinin yaşanmadığını, ancak Temmuz- Ağustos dönemi satışlarında yavaşlama olduğunu vurguladı. Çorabatır, bu nedenle yüksek sezonda otel doluluklarında sorun yaşanacağını kaydetti. İstanbul'un, özellikle de Taksim bölgesinin yaşanan olaylardan en çok etkilenen bölge olduğunu vurgulayan Çorabatır, "Antalya'da ise Kasım sonuna kadar olan rezervasyonlarda tek tük iptallerin dışında, önemli bir iptal söz konusu değil. Fakat, yaşananların yurtdışındaki medyaya yansıma şekillerinden dolayı Avrupa'da ve Rusya'da Temmuz- Ağustos dönemi, yani yüksek sezon için satışlarda düşüş var" diye konuştu.

SATIŞLAR DURAĞAN

Yurtdışı basınına yansıyan görüntülerden etkilenen Avrupalı ve Rusların, Antalya'da tatil kararı vermekte güçlük çektiğini vurgulayan Çorabatır, "Ön rezervasyonlar ve gerçekleşen doluluklarla, geçen sezona göre daha iyi bir sezon geçireceğimizi tahmin ediyorduk. Ancak yaşanan olaylar bizi de etkiledi. Tur operatörleriyle yaptığımız görüşmelerde ortaya çıkan tabloya göre, Temmuz- Ağustos dönemi için yapılan satışlar, geçen yıla oranla daha durağan. Bir an önce devlet büyüklerimizin ve vatandaşlarımızın diyalog ve sükunet içerisinde uzlaşmasını ve bu olayların son bulmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İptal yok satış yavaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN