Meclis'te yeşil gerginliği

Giriş Tarihi: 14.6.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Haziran ayı meclis toplantısında, Ak Parti ve MHP arasında, tartışma yaşandı. Aksu'da ağaçlandırılacak alanın konut alanına dönüştürülmesine ilişkin imar planı değişikliğine, Ak Parti kabul yönünde oy verirken, CHP ve MHP ret oyu verdi. Bunun üzerine Ak Parti Grup Sözcüsü Murtaza Tamyürek, Aksu Belediyesi Meclisi'nde de yer alan MHP'li meclis üyeleri İsmail Danacı ve Ramazan Ateş'e dönerek, "Siz neye hayır oyu verdiğinizin farkında mısınız" diye sordu.

ÜYELERE DEĞİL BANA SOR
Bu söz, mecliste soğuk rüzgarlar estirdi. CHP'li meclis üyesi Gürsel Karabayır, ağaçların kesilmesine protestoyla başlayan eylemlere göndermede bulunarak, "Gezi'den korkmuşlardır" dedi. MHP Grup Sözcüsü Mustafa Reşat Oktay ise Tamyürek'e tepki göstererek, "Meclis üyelerime değil, grup sözcüsü olarak bana sorman gerekiyor. Ağaçlandırılacak yeni bir alan gösterilmediği için bu değişiklik doğru değil. Zaten mahkemeden döner. Bu nedenle değişiklik talebine hayır dedik" diye konuştu.

KARARINI DEĞİŞTİRMEK İSTEDİ

Kararın oylanmasının ardından MHP'li Danacı, kararını değiştirmek ve grup kararı dışında oy kullanmak istediğini açıkladı. Gündem maddesinin karara bağlanması nedeniyle, bu talep kabul edilmedi. Meclis toplantısında, Sarısu Mesire alanındaki 12 büfe, 1 çay bahçesi ve sosyal tesislerin 10 yıl süre ile ANET'e kiraya verilmesi Ak Parti'nin ret oyuna karşı, CHP ve MHP'nin oylarıyla kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'te yeşil gerginliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN