Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sobacılar Çarşısı kiracıları isyanda

Aylık 1000 TL olan kiralarını ödeyemeyen 30 esnafın kepenk kapattığını anlatan Sobacılar Çarşısı esnafı, Vakıflar'dan kiralarda indirim talep ediyor

Giriş Tarihi: 20.6.2013
Soba Müzesi ve Fikret Otyam Sanat Galerisi açılışıyla cazibe merkezi haline getirilmesi istenen Sobacılar Çarşısı'nın esnafı, 17 metrekarelik dükkanların 1000 liralık kirasını karşılayamadıkları isyanını dile getirdi. Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün komisyon kurup kira bedelinde indirime gitmesini talep eden Antalya Sobacılar Demirciler Çarşı Esnaf Derneği Başkanı Mustafa Kasapkara, "Gaziantep'te bunun örneği var. Esnaf kirasını ödeyemeyip anahtar teslim etmeye başlayınca, Vakıf içinde komisyon kurulup ihale iptaliyle kira bedelinde indirime gidilmişti" diye konuştu.

HER YIL İFLAS EDİYORUZ
Çarşının yenilenmesi öncesi ihalesiz ve aynı bedel karşılığı dükkanlarının yenilenme sözü verildiğini belirten Kasapkara, 2010 yılında 750 TL kira bedeliyle 48 dükkanın açıldığını, şu anda kiranın 1000 TL'ye yükseldiğini ve 18 dükkanın aktif olduğunu söyledi. Her yıl 3- 5 esnafın iflas edip gittiğini belirten Kasapkara, "İnşaat süresi 7 ay denmişti, 17 ay sürdü. Bu sürede müşterilerimiz de dağıldı. Eskisi gibi iş de olmayınca, kiralarımızı ödeyemiyoruz" diye dert yandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sobacılar Çarşısı kiracıları isyanda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN