Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağaçla başladı ağaçla bitecek

Gezi Parkı olaylarının turizme olumsuz etkisine karşı, turizmciler "ağaç" kozunu kullanacak. Anex Tour, Moskova'da bir ormanın ağaçlandırmasına destek verecek

Giriş Tarihi: 21.6.2013
Taksim Gezi Parkı'nda başlayan, ardından yurt genelinde protestolara dönüşen olaylar Antalya turizmini de etkiliyor. En önemli iki turizm pazarı olan Almanya ve Rusya'dan Türkiye'ye seyahat edenlere uyarı yapıldı, gösteri alanlarından uzak durmaları tavsiye edildi. İlk olarak ağaçların kesilmesi nedeniyle başlayan olayların turizme olumsuz etkisine karşı, turizmciler yine "ağaçtan" yararlanacak.

5 HEKTAR AĞAÇLANDIRMA

Rusya'da faaliyet gösteren Türk tur operatörlerinden Anex Tour, Moskova'da yangından zarar gören bir ormanın yeniden ağaçlandırılması projesini hayata geçiriyor. Moskova'da yangın nedeniyle haritadan silinen 25 bin hektarlık ormanın, 5 hektarlık bölümünü Anex Tour ağaçlandıracak.

TURİZMCİLERE ÇAĞRI

Ağaçlandırma çalışmalarının ve alanın bakımının 5 yıl süreyle kendileri tarafından yapılacağını açıklayan Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, "Bu proje için, reklam bütçemizin belli bir oranını ayırdık" dedi. Koçkar, Rusya'da faaliyet gösteren tüm turizmcileri de ormanın yenilenmesi projesine katkı sağlamaya çağırdı. Koçkar, bu tip kampanyaların, düzenlenecek reklam kampanyalarından etkili olduğunu savundu.

BİLANÇO ÇOK AĞIR OLMUŞTU
Moskova'da 2010 yılı Ağustos ayında yaşanan yangınının bilançosu ağır olmuş ve 25 bin hektarlık orman alanı haritan silinmişti. Dünyadaki ormanların yüzde 22'sine sahip olan Rusya'da çıkan yangın, çevrecilerin gözünü Moskova'ya çevirmişti. Bir çok kuruluş, yeniden ağaçlandırma için kampanyalara destek veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaçla başladı ağaçla bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN