Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta'ya yol müjdesi

Ispartalıların uzun süreden beri bekledikleri 3 yolun müjdesini Ak Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş verdi

Giriş Tarihi: 21.6.2013
Ak Parti Isparta İl Başkanı Nuri Uzaktaş, ulaştırma alanında Isparta'ya önemli yatırımlar kazandırıldığını, Dereboğazı konusunda ilk kazmanın kısa süre sonra vurulacağını müjdeledi. Uzaktaş, Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü'nün Dereboğazı Yolu'nu ilgilendiren 2 önemli ihale gerçekleştireceğini bildirdi. Antalya-Temelli ile Isparta- Ağlasun kavşağı arasındaki yolların duble yola dönüştürülmesi için uygulama ihalesi yapılacağını belirten Uzaktaş, ihalenin kısa sürede biteceğini kaydetti. Uzaktaş, kalan kısmın da bölüm bölüm yapılacağını ifade etti.

BÖLÜNMÜŞ YOL

1993'te başlayan çalışmalarla bölünmüş hale getirilen Eğirdir yolunun elden geçirileceğini de kaydeden Uzaktaş, son müjdeyi de Burdur dağ yoluyla ilgili verdi. İl Başkanı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın Isparta- Burdur dağ yolunun Karayolları ağına alınıp, duble yol olması talimatı üzerine proje ihalesinin hazırlandığını söyledi.

GÜNAYDIN'A SUÇLAMA
AK Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş, çevre yolundaki 160 milyon TL'lik düzenlemeyi eleştiren Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı da hizmeti engellemekle suçladı. Uzaktaş, "Belediye, Migros-Eğirdir çıkışı arasındaki yolda BSK uygulaması kapsamında kamulaştırma yapması gerekiyor. 40 bin TL'lik kamuştırma, hizmeti engellemek için yapılmıyor" dedi.

1) DEREBOĞAZI

Antalya-Temelli arası ile Isparta- Ağlasun kaşvağı arasındaki karayolunun bölünmüş yol olarak düzenlenmesi için ihaleye çıkılıyor.
2) EĞİRDİR YOLU

Migros Kavşağı'ndan Eğirdir çıkışına kadar olan 35 kilometrelik bölünmüş yolda bütünlü sıcak asfalt uygulaması yapılıyor. İhale tamamlandı.
3) BURDUR YOLU

Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın talimatı doğrultusunda Isparta- Burdur arası dağ yolunun duble yola dönüştürülmesi için proje ihalesine çıkılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'ya yol müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN