Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa'dan engelli otobüsü

Muratpaşa Belediyesi Dünya'da iki tane olan ve bir diğeri Fransa'da kulanılan engelliler otobüsünü tanıttı. Evcilmen, "Araç bir ilk ama devamı gelecek" dedi

Giriş Tarihi: 22.6.2013
Muratpaşa Belediyesi son sistem teknolojiyle üretilmiş engelli otobüsünü Antalya'ya kazandırdı. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Engelliler Koordinasyon Merkezi'nde otobüsün tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtıma, Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şube Başkanı Rahim Esgi, Sakatlar Derneği Başkanı Mehmet Karavural, Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nurdan Özsoy, Özel Sporcular Gençlik Spor Derneği Başkanı Yasemin Yaraşır, Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeleri ve engelli aileleri katıldı.

GÜVENLİ VE SAĞLIKLI

Otobüsün bir diğer örneğinin sadece Fransa'da olduğunu dile getiren Başkan Evcilmen, "Son sistem, eksiksiz güvelik sistemi bulunan, yenilikçi bir araç. Gelinen noktada bu araç bir ilk ama tek değil. Bundan sonra devamı gelecek. Arkadaşlarımız bu araçta seyahatlerini çok daha güveli sağlıklı koşullar altında yapacaklar. Engelliler Koordinasyon Merkezi'nde onların gereksinimlerini çok hızlı bir şekilde karşılamak gayretiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

BİZİM FİKRİMİZİ ALIYOR

Antalya'nın evrensel normlarla tasarlanmış bir araca sahip olduğunu dile getiren Sakatlar Derneği Başkanı Mehmet Karavural, "Tüm engellilerin kullanabileceği özel bir araç. İnşallah bu örnek daha da çoğaltılır ve şehrin tamamında birlikte yaşanılabilir bir alan oluştururuz. Başkanımızın aracı almasının dışında bizlerin fikrini alarak çalışmalar yapması bizi mutlu ediyor. Yapılan her şeyi kendimize ait ve kendi yaşam alanlarımızın olduğunu hissediyoruz" dedi.

BÜYÜK DUYARLILIK
Özel Sporcular Gençlik Spor Derneği Başkanı Yasemin Yaraşır ise "Bizim çocuklarımız yarışmalara ve uzun yollara gidiyor. Böyle zamanlarda bu otobüsün çok katkısı olacağını inanıyorum. Başkanımız engellilere gerçekten büyük duyarlılık gösteriyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'dan engelli otobüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN