Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afrika'ya komşu oluyoruz

AGİD, TUSKON Dünya Ticaret Zirvesi için İstanbul'a gelen Mozambik Heyetini ağırladı. Mozambik heyeti AGİD üyelerinin fabrikalarını gezecek

Giriş Tarihi: 24.6.2013
Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) TUSKON Dünya Ticaret Zirvesi için İstanbul'a gelen Mozambik heyetini ağırladı. AGİD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yahya Taşcı'nın konuşmasıyla başlayan iş görüşmelerinde, Mozambik Türk İşadamları Derneği (MOSTÜRK) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mete Tıraş söz olarak, Mozambik'teki iş imkânlarını yatırım gözüyle değerlendirerek "Yurt dışında yatırım yapmanın zorlukları var ama bir o kadar da Türkiye'ye göre birkaç kat daha fazla" dedi.

FABRİKALARI GEZECEKLER
İnşaat,yapı malzemeleri ve mobilya gibi değişik sektörlerde iş yapan Mozambikli işadamları kendi sektörlerinin ülkelerindeki durumu ve yatırım imkanlarını paylaştı. Türkiye'den Mozambik'te yatırımları olan işadamlarının da aralarında bulunduğu iş heyeti daha sonra AGİD üyesi işadamları ile ikili iş görüşmesi yapma fırsatı buldu. Mozambik heyeti AGİD üyelerinin fabrikalarını da gezecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afrika'ya komşu oluyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN