Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa noyan: Gencer'in işi zor..!

Giriş Tarihi: 26.6.2013
Hasan Akıncıoğlu, ortada fol da yumurta da yokken "Ben yokum" dedikten sonra Antalyaspor'da işler karıştı.
Nasıl mı?
14 Haziran'daki kongrenin üzerinden 12 gün geçti, Gültekin Gencer ve ekibinin henüz görev bölümü yapabildiğini duyduk, bu satırları yazarken henüz resmi açıklama da yapılmamıştı.
Duyumlara göre bunun da çeşitli nedenleri var.
Başta basın sözcülüğü olmak üzere kaymak görevlere talip fazla olunca dağılımda da sıkıntı olmuş.
Asıl önemlisi teknik direktör sorunu sizler bu satırları okurken bile belki de hala çözülememiş olacak.
Başkan Gencer göreve geldikten üç gün sonra Ankara'da Futbol Federasyonu genel kuruluna katıldı ve orada yaptığı ilk açıklamasında "Süper Lig şampiyonluğu yaşamış bir teknik direktörle çalışmak istiyoruz" dedi.
O anda işler daha da karıştı. Türkiye'de Gencer'in kriterlerine uyan ve boşta olan Aykut Kocaman, Mustafa Denizli, Şenol Güneş ve Ertuğrul Sağlam vardı.
Bunlar arasında en yakın olanı Ertuğrul Sağlam'dı ama o da çoktan Eskişehir'e söz vermişti. Nitekim bu kulübün kongresinin ertesinde de anlaştığını açıkladı.
Gültekin Gencer ve yönetiminin parasal sıkıntısı var. Hasan Akıncıoğlu 11.5 milyon lirayı alıp gidince eli kolu bağlandı kaldı. Tüm iyi niyetine rağmen bu durum Gencer'i zor durumda bıraktı.
Antalyaspor'un ilk etapta en az 5 milyon liraya, Temmuz başında bir beş milyona daha, Ağustos ayının başlarında da 5 milyon olmak üzere 15 milyona ihtiyacı olduğu biliniyor.
Oysa Akıncıoğlu bu kulübün ve Gencer yönetiminin önünü açmak adına aldığı bu 11.5 milyon lirayı birkaç takside yaysaydı ligler başlayınca tahsil eder bu sıkıntı da doğmazdı.
Gültekin Gencer, federasyonun genel kurulunda daha üç günlük başkanken yaptığı ilk iş Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Ömer Şişmanoğlu'nun transferini görüşmek oldu.
Orman'dan böyle bir teklif gelse bile Gencer'in "Başkan yönetim olarak daha görev bölümü bile yapmadık. Önce görev bölümünü yapalım.
Bu arada da teklifinizi arkadaşlarımla konuşuruz"
demesi gerekirdi.
Oysa parasal anlamda sıkıntı yaşayan Gencer yönetimine bu teklif bir yerde ilaç gibi geldi ve Ömer Şişmanoğlu belki de yine sizler bu satırları okurken Beşiktaş'a satılmış olacak.
Öyle veya böyle Lig'i 7. sırada bitiren Antalyaspor'un yeni yönetimi çıtayı biraz daha yükseltmek durumunda olmasa bile en azından bu kadroyu korumak ve birkaç takviye yapmak zorunda.
Parasal sorunu bir kenara bırakalım.
Teknik direktör hala ortada yok. İngiliz Tony Adams, ya da son çare Fikret Yılmaz ile anlaşıldı diyelim… Takımın eksiklerinin belirlenmesi, gerekli transferlerin yapılması için zaman kalmadı.
Birçok takım 1 Temmuz'dan itibaren kamp çalışmalarına başlayacak.
Konuya olumsuz bakacak olursak görev bölümünü iki haftadır çözemeyen yönetim kurulunun gelecek teknik direktörün istediği futbolcuları ne kadar sürede ve nasıl transfer edecek?
Gelelim Fikret Yılmaz konusuna… Adana'da doğmuş ve yetişmiş, Antalyaspor'da kalecilik ve kaleci antrenörlüğü yapmış. Hikmet Karaman'ın görevi bırakmasının ardından Ankaragücü'nde sadece 5 hafta teknik direktörlük yapmış, ardından da 2011 yılında Ergün Pembe'nin bırakmasından sonra kısa süre Kayseri Erciyes'i çalıştırmış.
Fikret Yılmaz aslen Adanalı olsa da tam bir Antalyasporludur. Hala da bu kentte yaşamaktadır.
İnsanlığına ve futbol bilgisine tek kelime etmem.
Ancak seçilir seçilmez "Süper lig şampiyonluğu yaşamış bir teknik direktör ile çalışmak istiyoruz." diyen Gültekin Gencer ve yönetimi taraftara kusura bakmayın "Pantolon uyduramadık size hiç değilse bir gömlek verelim mi? diyecek… Bütün bu soruları sadece ben sormuyorum.
Antalya'da taraftar olsun ya da olmasın futbolla ilgili herkesin konuştuğu şeyler bunlar…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa noyan: Gencer'in işi zor..!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN