Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kriz İngiliz'e ev sattırıyor

Avrupa'daki ekonomik kriz nedeniyle Fethiye'de yaşayan yabancılar kredi borçlarını ödemek için evlerini satıyor

Giriş Tarihi: 28.6.2013
Fethiye'de mülk edinen yabancıların, ülkelerindeki ekonomik kriz nedeniyle konutlarını satışa çıkardığı bildirildi. Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Şeref Varlı, Avrupa'da yaşanan ekonomik krizin her sektör gibi emlakcılığı da etkilediğini söyledi. Fethiye'de yaklaşık 4 bin konutun yabancılara ait olduğunu belirten Varlı, bir dönem çok hızlı olan emlak satışlarının son yıllarda gerilediğini söyledi.

KREDİLERİNİ ÖDÜYORLAR

Avrupa'daki ekonomik krizin yabancılara Türkiye'deki konutlarını sattırdığını dile getiren Varlı, "Ülkesindeki ekonomik krizle boğuşan bir kişi, ülkesinde de muhakkak bir ev veya araç kredisine girmiş oluyor. Kriz nedeniyle rahat ödeyemediği borçlarını, Türkiye'de yaptığı yatırımları feda ederek ödüyor. Bu nedenle yabancılarda gözle görülür bir geri satış var" dedi.

ARAPLAR BÜYÜK EV ARIYOR
"Fethiye gibi güzel bir yerin her zaman taliplisi olur, bugün İngilizlerin sattığı mülkü yarın Ruslar veya Araplar alabilir" diyen Varlı, "Ortadoğu'daki karışıklıktan dolayı Araplar da Türkiye'de yatırım yapmaya başladı. Arap aileler büyük evlere talip oluyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kriz İngiliz'e ev sattırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN