Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Piyanonun ödül avcısı Mirzayev

Giriş Tarihi: 29.6.2013

Antalya Devlet Konservatuvarı hocası Samir Mirzayev, öğrencilerine 15 kez uluslararası müzik yarışmalarında ödül kazandırıp başarıya uzandı

Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Samir Mirzayev, öğrencilerinin 15'inci kez uluslararası bir yarışmadan ödül almasının gururunu yaşıyor. Konservatuvarın kurulduğu 2000 yılından bu yana Antalyalı piyano yeteneklerini eğiten Azeri sanatçı Mirzayev'in 11 yaşındaki öğrencisi Darya Çetinkaya, Almanya'nın Baden- Baden şehrinde düzenlenen 3'üncü Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması'nda yaş kategorisinin ikincisi oldu.

BÜYÜK ÖZGÜVEN SAĞLIYOR

Bir yılın emeğinin daha önce hiç görmedikleri Japon, Alman, Rus üyelerden oluşan jürinin karşısında 15 dakikada göstermelerinin istendiğini belirten Mirzayev, bu isteği yerine getirebilen öğrencinin büyük bir sıçrama yaşadığını söyledi. Kazanamayanların psikolojik sarsıntı geçirme ihtimali de olduğunu ifade eden Mirzayev, "Başaranlar ise büyük bir özgüven kazanıp, okuldaki sınavları hiç stres yaşamadan geçiyorlar. Dahası, öğrenci duruşları yerine sanatçı duruşu kazanmaya başlıyorlar" diye yarışmalara katılmanın etkilerini anlattı.

FESTİVALE DAVET

Dağıstan'ın Mahaçka kentinde düzenlenecek genç yetenekler festivaline davet edilen Çetinkaya, geçen yıl da Bulgaristan'da düzenlenen bir uluslararası yarışmadan dördüncülük elde etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Piyanonun ödül avcısı Mirzayev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN