Rektör'den patronlara brifing

ITSO'nun meclis toplantısına katılan Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü İbicioğlu, Gül Vadisi Projesi'ni anlattı

Giriş Tarihi: 29.6.2013
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), Haziran ayı olağan meclis toplantısının konuğu Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Meclis Başkanı Osman Şahlan'ın yönettiği toplantıya SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, rektör yardımcıları, fakülte dekanları, daire başkanları ve merkez müdürleri ile birlikte katıldı.

150 DÖNÜM ARAZİ
ITSO Meclisi'ne Gül Vadisi Projesi'ni anlatan SDÜ Rektörü Prof. Dr. İbicioğlu, işadamlarının sorunlarını, görüş, öneri ve taleplerini de dinleyerek ilgili birim yöneticilerden bilgiler aldı. Rektör İbicioğlu, "BAKA ile güdümlü bir Gül Vadisi Projesi yapalım dedik. Isparta dünyanın gül yağının yüzde 65'ini karşılıyor ve yıllık 30 milyon lira getiriyor. Baktığımızda Fransa 3 milyar Euro kazanıyor. Gül Vadisi'ni üniversite kampus içerisine alalım dedik. Üniversitede Gül Vadisi için 150 dönüm yer ayırdık. Gül olarak sattığımız ya da yağ olarak sattığımızda kazandığımız para 30 milyon lirayı geçmiyor" diye konuştu.

ISPARTA KAZANSIN
Rektör İbicioğlu, "Gül Vadisi'nin içinde 8 bin metrekarelik bir kapalı alan yapıp 12 ay burası açık olsun ve insanlarımız burada gül bulabilsin. Sermayesi 10 milyon lira 10 milyon liranın 8 milyon lirasını BAKA, 2 milyon lirasını da biz karşılayacağız. Biz sadece üniversitemizin ve şehrimizin kazanmasını istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör'den patronlara brifing
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN