Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Doğru işler yaptık'

Medical Park Antalyaspor'da 5 yılda önemli işler yaptıklarını belirten Özdilek, yaptıklarından sonra ayrılığın kaçınılmaz olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 1.7.2013
Haftalık bir haber dergisine konuşan Mehmet Özdilek, "Antalyaspor'u 5 yılda çok doğru bir yere getirdik. Ekonomik güç yoktu. Ayrılık kaçınılmazdı. 5 yıl çok iyi çalıştık. Başkanla, ikimizde birbirimizin görüş sahasına girmedik. 5 yılda Antalyaspor'u hangi noktaya getirdiğimizin kararını kamuoyu vermeli. 2008'de gittik, kurumsallaşma adına, planlama adına, oyuncu izleme adına, çok doğru işler yaptık." dedi.

ÖNÜMÜZÜ GÖREMEDİK
Özdilek, Başkan Hasan Akıncıoğlu ile ayrılırken de neden olarak önlerini net göremedikleri olarak belirtirken, "Çok net söyleyeyim. Biz Hasan başkanla beraber ayrılırken, önümüzü göremediğimiz için ayrıldık. Futbolu çok seviyoruz. Hiçbir şey tesadüf değil. Benim düşüncem şuydu. Amacımız bunun üzerine çıkmak. Artık ligde hep 1 ile 6 arasında olmak istiyorduk" diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

EKONOMİK DESTEK YOK
"5 yıldır bonservisli oyuncu almadım. Takımı yukarıya taşıyacak oyuncular kadromuza katmak istedik. Ama olmadı. Ne sözlerimiz varsa yerine getirdik. Dolayısıyla bu ekonomiyi göremediğimiz zaman boşa kürek çekmenin ehemmiyeti yoktu. Şehir destek olamayınca günümüz futbolunda 'hadi aslanım' söylemi bir yere kadar, onu göremediğimiz için görevi bıraktık. Yeni başkan da futbolun içinden gelen bir insan. Şehir destek anlamında sahip çıkıyor ama ekonomik anlamda sahip çıkması gerekiyor. Dilerim ki yeni başkan ve ekibi Antalya'yı daha yukarılara taşır."

GENCER TEKLİF YAPTI
Özdilek,Antalya'daki başarısının ardından ayrılmasının taraftarı üzdüğü, yeni başkanın bu nedenle kendisine teklif yapıp yapmadığı konusundaki bir soruya ise "Yaptılar ama teşekkür ettim. Ayrılıkta kolay değil. Kolay bir karar değildi. Stat yok, tesis yok. ekonomi yok, seyirci potansiyeli yok. Büyük işler yaptık" diye cevap verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Doğru işler yaptık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN