Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullarda otoparka izin yok

Antalya'daki okulların bahçelerini otopark olarak işletme tekliflerini reddeden Milli Eğitim Müdürü Gülay, öğrencilere sosyal alan yarattıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 3.7.2013
Eğitim öğretim yılı kapanınca Antalya'daki okullar için gelen bahçelerini otopark olarak işletme başvurularını reddeden Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, okulların yaz tatilinde park, bahçe bulamayan öğrencilerin sosyal alanı kalmasında kararlı olduğunu vurguladı.

İŞLETMELERE KAPALIYIZ
Fiziki ve donanımını karşılama ya da okul aile birliklerine direkt nakit yardımı karşılığında okul bahçelerini işletme tekliflerine 6 yıldır kapalı olduğunun altını çizen Gülay, spor yapacak yer bulamayan çocukları sokağa atmayacaklarını söyledi. Eskiden okulların kapılarını kapatması ya da otoparka çevrilmesi yüzünden sokakta oynayan öğrencilerin trafik kazaları geçirdiğini hatırlatan Gülay, "Okullara yararı olsa da işletmecilere kapımızı açmayız. Antalya'daki 417 bin evladımızın en iyi şekilde yetişmesi bizim görevimiz. Eskiden kapılar kapatılıp çocuklar park bulamayınca caddede oynuyordu. Araba çarpıyor, sakat kalıyor ya da rahmetli olabiliyordu. Kapıları kapatırsak bu çocukları sokağa atmış gibi oluyoruz. Yaz mevsimini caddelerde zaman geçirmelerine gönlüm razı değil" diye konuşarak başka işletmecilerin gelmemesini istedi. Velilerinin çoğunluğunun çalıştığını ve bu durumda çocukların yerinin okullar olacağını ifade eden Gülay, bin 393 okulun hepsinin kapılarının açık olduğunu söyledi.

HER ŞEY PARA DEĞİL
Öğrencilerin yaz boyunca basketbol, futbol, masa tenisi gibi sporlar yapıp kitap okuyabileceğinin altını çizen Gülay, "Dedesi, nenesi de okul bahçesindeki bankta oturup örgüsünü örebiliyor. Bir aile ortamı da yaratmış oluyoruz. Her şey para değil. Her şeye para gözüyle baksak milyonlar kazanırdık. O milyonları bir çocuğun saçının teline değişmeyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullarda otoparka izin yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN