Türkiye'nin en iyi haber sitesi

The İmam'ın Rock grubu

Kaş'ta imamlık yapan Tüzer, Kramp grubunun iki üyesi ile 'FiRock' isimli grubunu kurdu

Giriş Tarihi: 3.7.2013
Antalya'nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer'in iki arkadaşı ile kurduğu müzik grubu, rock ile tasavvuf müziğini birleştirerek albüm çıkarmanın hazırlıklarını yapıyor. İstanbul'da Sultanahmet Camisi'nde müezzinlik yaparken Romen bir Hristiyan olan Oana Mara ile tanışan, 1999 yılında da evlenen Tüzer, bir süre sonra memleketi Kaş'ta Nasrettin Camisi'ne imam olarak atandı. Tüzer, 2000 yılında imamlıktan istifa edip ticaret yapmaya başladı ancak imamlığa geri döndü.

ROCK VE TASAVVUF

Tüzer, Kaş'ta tanıştığı Erkin Koray'ın eski gitaristlerinden ve Kramp Grubu'nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdris Tübcil ile 'FiRock' adlı rock grubu kurdu. Rock müziği ile tasavvuf müziğini birleştirmeyi amaçlayan grup, içinde 2'si ilahi olmak üzere 10 eserin yer alacağı bir albüm hazırlıyor.

EVRENSEL BİR DİL

Rock'ın evrensel bir müzik olduğunu, kitlelere daha fazla ulaşma imkanı bulduğunu ifade eden Tüzer, "Bugün bir imamın sadece bulunduğu mahalleye, köye, ilçeye, şehre değil, dünyaya bir takım hizmetler götürmesi gerekiyor" diye konuştu.

MEVLAYA GEL ALBÜMÜ
Albümleri için stüdyo çalışmalarına başladıklarını, single eserleri 'Mevlaya Gel' ile sanatseverlerle buluşacaklarını anlatan Tüzer, albümlerinde yer alacak "Aşk'' adlı eserde ise rock, tasavvuf ve kasidenin birlikte sunulacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
The İmam'ın Rock grubu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN