1,1 milyon Rus geldi

Antalya'da Rus turist sayısı artıyor. 509 bin Rus turistin geldiği Mayıs ayının ardından, Haziran ayında da 580 bin Rus turist Antalya'ya geldi. 6 ayda Rus turist sayısı yüzde 16 arttı

Giriş Tarihi: 4.7.2013
Antalya turizminde Mayıs ayıyla birlikte Rusya pazarında sezon açılırken, 2 ayda gelen turist sayısı 1,1 milyona ulaştı. 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 9 Mayıs Rusya Zafer Bayramı ile Rusya'da tatil sezonu başladı. 509 bin Rus turistin geldiği Mayıs ayının ardından, Haziran ayında da 580 bin Rus turist Antalya'ya geldi.

RUS SAYISI ARTIYOR

Aylık bazda, Haziran ayında Rus turist sayısı yüzde 14 arttı. Yılın ilk yarısında ise Rus turist sayısındaki artış yüzde 16 oldu. Ocak-Haziran döneminde gelen Rus turist sayısı ise 1 milyon 268 bin oldu. Mayıs ayında yüzde 7 artış yaşanan Almanya pazarında ise Haziran ayında yüzde 3 düşüşyaşandı. Bu düşüşle birlikte, ilk 5 aylık dönemde en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında zirvede yer alan Almanya, zirveyi Rusya'ya kaptırdı. Ocak-Haziran döneminde Alman turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 artarak 1 milyon 71 bin oldu. İlk 6 aylık dönemde Antalya'ya gelen her 100 turistten 29'unu Ruslar ve 24'ünü de Almanlar oluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1,1 milyon Rus geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN