Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırcami'ye iyi haber

Kırcami bölgesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 binlik çevre düzeni planında 'Kentsel Gelişim Alanı' olarak yer alması konusunda mutabakat sağlandı

Giriş Tarihi: 5.7.2013
Antalya'nın Kırcami bölgesinin, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel'in girişimleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 binlik çevre düzeni planında 'Kentsel Gelişim Alanı' olarak yer alması konusunda mutabakat sağlandığı duyuruldu.

ANKARA'DA TOPLANTI

Konu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve diğer tüm yetkililerle iki gün önce Ankara'da toplantı yapan Türel, bu toplantı neticesinde Kırcami'nin 'Kentsel Gelişme Alanı' olarak planlanması için görüş birliği oluştuğunu söyledi. Kırcami taslak planının 21 Haziran 2013 tarihinde bakanlığa gönderildiğini ve incelemeye tabi tutulacağını aktaran Türel, en geç bir ay içerisinde mutabakatın imzalanmasının beklendiğini belirtti. Planın bir ay içerisinde onaylanacağını düşündüklerini ifade eden Türel, "Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılması gereken 5 bin ve binlik planların önü açılmış olacak. 100 binlik planın imzalanmasından sonra, Kamu Yararı Kararı'nın da en kısa sürede alınmasına yönelik üzerimize düşen görevi de yerine getireceğiz" dedi.

BİZE HABER VERMİYORLAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kırcami ile yaptığı girişimleri direkt bakanlıklar nezdinde çözmeye çalıştığını kaydeden Türel, "Yaptıkları girişimlerden bizleri haberdar etmeseler de bizler basından aldığımız haberler ve kulaktan dolma bilgilere göre bu konuda gerekeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Böylelikle Kırcami'nin planlaması hususunda hükümete düşen görevler eksiksiz olarak yerine getiriliyor" diye konuştu.
YİNE DE SEVİNDİRİCİ

Ak Prati Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Türel, Büyükşehir Belediyesi'nin 4 yıllık bir süreden sonra planları hazırlayıp bakanlığa göndermesinin sevindirici bir gelişme olduğunu ancak, planlama sürecinin gecikmesinin nedeninin de bu adımın bugüne kadar atılmamasından kaynaklandığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırcami'ye iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN