Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ticaretin dişi kaplanları

Giriş Tarihi: 5.7.2013

Kadın Girişimciler Yarışması'nın sonucu açıklandı. Yarışmanın sürpriz ismi, Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Uygulama Merkezi'nde yatan hastaları temsilen katılan Ayfer Uysal oldu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun bu yıl ikincisini düzenlediği Antalya'nın Kadın Girişimcileri Yarışması sonuçları açıklandı. "Evde Üretim Yapanlar" kategorisinde 'patchwork' ürünü ile Neşe Kırıkçı birinci, 'yöresel kıyafetli oyuncak bebekler' ürünü ile Alanya'dan Halise Şenerol ikinci, 'iğne oyasından yapılmış portakal ağacı' ürünü ile Manavgat'tan Şebnem Yüksel üçüncü oldu.

TİCARETTE YOK

Ayrıca 'tavuskuşu desenli kumaş rölyef tablo' ürünü ile Manavgat'tan Nilüfer Çöllü, Evde Üretim Yapanlar kategorisinde mansiyon ödülü aldı. Ancak, "İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapanlar" kategorisinde ise ilk üç derece için kriterlere uygun ürün bulunamadı. Bu kategoride mansiyon ödülüne, Manavgat'tan 'bebek ve nikah şekeri, çikolata butik pasta ve kurabiye tasarımı' alanında iştigal eden Şükran Demir Misket layık görüldü. Alkol ve madde bağımlısı hastaların rehabilite edildiği ve bu sürede meslek sahibi olmalarını sağlayan Akdeniz Üniversitesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Uygulama Merkezi'nde (AMBAUM) yatan hastalar adına yarışmaya katılan Ayfer Uysal ise özel ödüle layık görüldü.

ÜRÜNLER SERGİLENECEK
Evde üretim yapan kadın girişimciler kategorisinde birinciye bin 500 TL, ikinciye bin TL, üçüncüye 750 TL, Özel Ödül kategorisinde dereceye giren yarışmacıya ise yine 750 TL para ödülü verileceğini kaydeden ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bahar, ödül alan yarışmacılara 4. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı'nda Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu standında ürünlerini sergileme fırsatı verileceğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ticaretin dişi kaplanları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN