Beyaz Bayrak'ta rekora doğru

İl Gıda Güvenliği Eylem Kurulu, Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği ödülünü TPE'ye tescil ettirdi

Giriş Tarihi: 6.7.2013
Antalya Gıda Güvenliği Eylem Kurulu, gıda konusunda asgari teknik ve hijyen koşulları yerine getirip sürekliliğini sağlayan işletmelere verdiği "Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği" ödülünü Türk Patent Enstitüsü'ne tescil ettirdi. Ödülün tescil belgesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde düzenlene törenle Vali Yardımcısı Hakkı Loloğlu'na takdim edildi.

GÖZ BOYAMIYORUZ

Loloğlu, bugüne kadar her işletmenin Beyaz Bayrak alması gerektiğini fakat işletme sahipleri ve vatandaşlarda bu duyarlılığı göremediklerini söyledi. Uygulamayı büyük bir ciddiyetle yürüttüklerini ifade eden Loloğlu, "İsteyen herkese yüzlerce beyaz bayrak verebilirdik. Ama sadece göz boyamış olurduk. Bunun meyvelerini belli bir zaman sonra hepimiz göreceğiz. İşletme sahipleri, vatandaşlarımız ve Antalya'ya gelen yerli ve yabancı turistler için önem taşıyan bir proje" dedi. Konuşmanın ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı, Loloğlu'na Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği marka tescil belgesini verdi.

10 YENİ BAYRAK

Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği uygulamasının 2006 yılında başladığını hatırlatan Dallı, bu güne kadar toplam 191 işletmenin müracaatta bulunduğunu, sadece 48 işletmenin Beyaz Bayrak almaya hak kazandığını söyledi. 2013 yılında başvuru yapan 22 işletmeden sadece 10 tanesine Beyaz Bayrak verildiğini aktaran Dallı, söz konusu işletmelerin yetkililerini kürsüye davet ederek sertifika ve bayraklarını törenle teslim etti. Bayrak alanlar şunlar: Paloma Resort, TED Koleji, OFM Hastanesi, Tart Cafe, Diamond Hill Hotel, Pizzapizza 5M Migros, Fener ve Özdilek şubeleri.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Bayrak'ta rekora doğru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN