Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otel bahçeleri yarışsın

Giriş Tarihi: 8.7.2013

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, turizm ve EXPO'yu bir araya getirecek projeleri açıkladı: 'Otel bahçelerinde EXPO bahçeleri yer alsın", "EXPO 2016 kapsamında otel bahçelerinin peyzajları yarışsın'

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Ramada Plaza'da düzenlenen EXPO 2016 Antalya Turizm Sektörü Ortak Akıl Toplantısı'na katıldı. Bakan Eker, toplantıda turizm ve EXPO'yu bir araya getirecek projeleri açıkladı. Turizm sektörü temsilcilerinin, Antalya Havalimanı'nın aktarma limanı haline dönüşmesiyle ilgili istekleri üzerine Eker, konuyla ilgili çalışacağını söyledi.

OTEL BAHÇELERİ YARIŞSIN

EXPO 2016 konusunda turizmcilerden destek beklediğini dile getiren Eker, EXPO ve turizmin birbirine bağımlı olduğunu, tanıtımlar iyi yapılırsa söz konusu organizasyonun şehre çok daha fazla turist çekebileceğini kaydetti. Turizm sektörünün, yurt dışı tanımlarında EXPO'yu kullanmaları, otel odalarına EXPO kanalları konulması, otel bahçelerinde EXPO bahçelerinin de yer alması gibi birçok faaliyette bulunabileceğini anlatan Eker, "Bazı otellerin çok güzel bahçeleri var. Peyzajı iyi tasarlanmış bahçe projeleri var. EXPO 2016 kapsamında bahçe yarışmaları yapılabilir" değerlendirmesinde bulundu. Toplantıda, kentte bir hipodrom yapılmasını uzun süredir düşündüklerini ifade eden Eker, hipodrom için gereken çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Antalya'ya bir hipodrom yapılması konusunda arkadaşlara gerekli talimatı verdim. Proje hızla yapılıyor. Antalya atlı sporlarla ilgili önemli bir tesise kavuşmuş olacak" dedi.

ANTALYA'YA AVRUPA'DAN DİREKT SEFER TALEBİ

Antalya Havalimanı'nın işletmeci şirketi ICF Airports Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel, havalimanı olarak yılda 11 milyon yolcu ağırladıklarını, THY'nin bunun içindeki payının yüzde 1 olduğunu söyledi. Döngel, "Tek talebimiz; direkt ve tarifeli seferlerin sayısının artmasını istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu. EXPO 2016 tanıtım çalışmaları kapsamında Antalya Havalimanı'nı kullanmaya hazır olduklarını söyleyen Döngel, bunun yanı sıra Frankfurt Havalimanı'nı da EXPO 2016 tanıtım mecrası olarak düşündüklerini bildirdi.

BÜYÜK KAZANÇ

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, EXPO'nun en önemli aktörlerinin turizmciler olduğunu ifade etti. EXPO 2016'yı bir kalkınma projesi olarak tanımladığını belirten Budak, EXPO 2016 kapsamında çevre yolları, alt ve üst yapı çalışmalarının şehir açısından büyük kazanç olacağını bildirdi.

DESTEĞE HAZIRIZ

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, EXPO 2016'yı turizmciler olarak çok önemsediklerini ve her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

SIKI TUTMALIYIZ

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, organizasyona iki yıl varmış gibi değil iki ay kalmış gibi çalışmak gerektiğini belirterek, "Baştan sıkı tutmazsak sonunda çok yoruluruz. Antalya'daki otellerin bahçeleri ve doğaları da hepsi ayrı bir botanik bahçe gibidir"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otel bahçeleri yarışsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN