Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 yılda çeyrek milyarlık yatırım

Giriş Tarihi: 9.7.2013
Yatırımcılara hibe desteği, faiz desteği ve faizsiz kredi destekleri sağlayan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ayrıca bölgeye yerli ve yabancı yatırım çekebilmek için de tanıtım çalışmaları yapıyor ve yatırımcılara yönelik danışmanlık ve destek hizmetleri de veriyor. Batı Akdeniz bölgesinde, BAKA 2011-2012 yılları arasında projelere 40 milyon liralık destek sağlarken, bölgeye çektiği yatırım toplam tutarı ise çeyrek milyar liraya ulaştı.

ASLAN PAYI ISPARTA'YA

BAKA, 2011-2012 yılları arasında bölgeye 240 milyon liralık yatırım çekti. Yatırımlardan aslan payını Isparta aldı. Bölgeye çekilen yatırımların 145,8 milyon liralık bölümü Isparta'da gerçekleşti. Antalya'da hayata geçirilen yatırım tutarı 90,2 milyon lira olurken, Burdur'da ise toplam 4 milyon liralık yatırım yapıldı. ÖNE

ÇIKAN PROJELER

Bu projeler arasında Kumluca'da 30 milyon liraya mal olan Türkiye'nin ilk sera atıklarından biyogaz ile elektrik üretimi projesi, 38 milyon liraya mal olan Isparta'nın ilk 5 yıldızlı oteli, Antalya'da 13 milyon liralık hayvancılık projesi ile Isparta Organize Sanayi Bölgesi'nde ilk yabancı yatırım olan Mısırlı işadamı Sayed El Samahy'in 5 milyon dolarlık zirai ilaç ve gübre yatırımı ön plana çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 yılda çeyrek milyarlık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN