Ormanın komandoları

Orman işçilerinin Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi'nde aldıkları eğitim, komando eğitimini aratmıyor

Giriş Tarihi: 9.7.2013
Türkiye'nin orman varlıklarını korumakla görevli orman işçileri, Antalya'daki Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi'nde helikoptere biniş ve atlama, halatla tırmanma gibi zorlu eğitimlerden geçerken, arazöz şoförleri ise orman şartlarında karşılaşacakları birçok güçlüğe ileri sürüş teknikleri parkurunda hazırlanıyor.

100 YATAKLI SOSYAL TESİS

Olası yangınlara en hızlı ve etkili şekilde müdahale edilmesi amacıyla Antalya Düzlerçamı'ndaki 50 hektarlık alanda faaliyet gösteren Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi'nde Orman Genel Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekiplerin aldıkları eğitim, komando eğitimini aratmıyor. Yangın Harekat Bölümü, pentatlon sahası, ileri sürüş teknikleri parkuru, heliport ile eğitime gelen personelin konaklayacağı 100 yatak kapasiteli sosyal tesislerin yer aldığı merkezde, "Yangın Uzmanlık Eğitimi" ve "İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi" veriliyor.

DİSİPLİNLİ OLMAK ŞART

Eğitim Sorumlusu ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Başmühendisi Seyit Sayın, yangınla mücadelede disiplinin şart olduğunu belirterek, "Disiplinli olmak için adeta komando eğitimi veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ormanın komandoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN