Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya alternatif yol için çalışmalara başlandı

Giriş Tarihi: 10.7.2013 15:32

'nın Kepez ilçesindeki 60 metre genişliğindeki Hamza Taş Bulvarı asfaltlanmaya başlandı.

Kepez Belediyesi, Süleyman Demirel Bulvarı ile Antalya –Burdur çevre yoluna çıkan Kirişçiler Yolu arasında başlattığı yeni yol açma çalışmasının birinci etabını tamamladı. Kepez Belediye Meclisi kararıyla 2007'de hayatını kaybeden eski AK Parti İl Başkanı Hamza Taş'ın isminin verildiği yeni yol, Çamlıca köyü kavşağına kadar açıldı.

kent merkezine kuzeyden yeni bir şehir girişi alternatifi sağlayacak olan 60 metre genişliğindeki Hamza Taş Bulvarı'nın açılan kısmının asfaltı da dökülüyor. Fen İşleri Müdürlüğü, bulvarın açılan bin 700 metrelik kısmını bölümler halinde asfaltlıyor. Bulvarın birinci bölümüne sathi asfalt dökülmesi çalışması tamamlandı. Diğer bölümlerin asfaltı önümüzdeki günlerde yapılacak. Bulvarı açma çalışmasının 2. Kısmı Çamlıca Köyü Kavşağı ile Odabaşı –Kirişçiler yolu kavşağı arasında gerçekleştirilecek.

Kuzeydeki köylerin şehir merkezine ulaşımı kolaylaştıracak olan Hamza Taş Bulvarı'nın bin 700 metrelik bölümünde yol güzerg'hındaki büyük kaya kütleri dinamitle patlatılmış, eski mermer ocakları çukurları ise molozla doldurulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya alternatif yol için çalışmalara başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN