Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaylaya kitap servisi

Giriş Tarihi: 12.7.2013
Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi ile MATAB'ın ortaklaşa gerçekleştirdiği Yaylada Kitap Okuma Projesi (YAYKOP) kapsamında yaylaya göçen Manavgatlılar kitap ve gazete okuma şansını yakalıyor.

KİTAP VE GAZETE

Yaylada Kitap Okuma Projesi'ni Manavgat Turizm Altyapı Birliği (MATAB) ile birlikte yürüttüklerini belirten Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, "Geçen yıl başlatmış olduğumuz YAYKOP'un 2013 dönemi başladı. Geçen yıl Sülek Göktepe tarafındaki yaylalarımıza hizmet götürürken bu yıl Gündoğmuş üzerinden Güneycik, Gelesandra, Alaybey, Ahmetler, Kadılar, Uzunlar, namaras ve Boztepe yaylalarına da hizmet götürmeye başladık. Haftada bir gün YAYKOP hizmeti yapmaktayız. Geçtiğimiz yıl sadece kitap götürürken bu yıl ilçemizin yerel gazetelerini de götürerek yaylaya göçen vatandaşlarımızın Manavgat'ta yaşananlar hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyoruz" dedi.

2 BİN 500 OKUYUCU
Oktay, "Dönüşümlü olarak bir hafta Göktepe- Sülek bir hafta Güneycik, Alaybey tarafına gitmekteyiz. İlk olarak Güneycik Gelesandra, Alaybey tarafına giderek yayladaki vatandaşlarımıza kitaplarını verdik. 15 gün sonra bu bölgeye gidip kitapları değiştireceğiz. Salı günü ise Sülek-Göktepe tarafına giderek bu bölgedeki vatandaşlarımıza kitaplarını verdik. Proje sonunda 2 bin 500 vatandaşımızı kitap ile buluşturacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaylaya kitap servisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN