Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avukatın 'mültecisi' için yer bulunamadı

Giriş Tarihi: 16.7.2013

Antalyalı Avukat Özgür Özkan, kendi el emeği ile imal ettiği 8 metrelik motor yatını bağlayacak liman bulamadı

Deniz sevdalısı Antalyalı avukat Özgür Özkan, tekne hayalini gerçeğe dönüştürmek için 2012 yılının Ocak ayında aldığı tekne kabuğunu evinin bahçesine getirerek imalata başladı. Tamirat işlerine yatkın olduğunu ifade eden Özkan, teknesini kendi el emeği ile 17 ayda tamamladı. 8 metrelik motor yatını suya indirilecek hale getiren Özkan, emsali 50 bin lira olan tekneyi 15 bin liraya mal etti. Fakat Antalya gibi bir deniz kentinde teknesini bağlayacak liman bulamadı.

HİÇBİRİNDE YER YOK

Antalya'daki tüm liman işletmeleri ile irtibata geçtiğini ve 8 metrelik teknesi için yer bulamadığını anlatan Özkan, "Tekneyi bağlayacak yer bulamıyoruz. Kaleiçi Marina, Kemer Marina, balıkçı barınağı, Sıçan Adası civarına yapılacak yeni barınağa teknemi bağlamak için başvuruda bulundum, yer istedim. Tüm yerlerin dolu olduğu söylendi ve teknem için yer gösterilmedi. Çelebi Marina yetkilileri ile görüştüm. Yer olduğunu fakat 30 metreye kadar olan her tekne için aynı fiyatı uyguladıklarını söylediler. 29 buçuk metrelik ve yüz bin dolarlık teknelerle aynı kira bedelini ödemem gerekiyormuş. Bunu karşılayabilmem imkânsız" dedi.

BALIKÇI TEKNESİ

Teknesini balıkçı barınağına da kabul ettiremediğini dile getiren şanssız avukat, "Teknemi balıkçı barınağına bağlamak için balıkçı ruhsatı almam gerektiği söylendi. Ama devlet artık balıkçı ruhsatı vermiyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukatın 'mültecisi' için yer bulunamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN