Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayici yönetime girdi

Bugüne kadar ATSO ile İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan AOSB Mütevelli Heyetine yapılan son seçimle bölgede faaliyet gösteren sanayiciler de girdi

Giriş Tarihi: 17.7.2013
Organize sanayi bölgelerindeki (OSB) parsellerin üçte birinde kurulan fabrikaların Çalışma ve İşletme Belgesi almaları durumunda OSB Mütevelli Heyeti'ne üçte bir oranında katılma hakkı veren yasanın işlerlik kazanmasıyla birlikte Antalya OSB'de ilk kez sanayiciler yönetime girdi. AOSB Mütevelli Heyet Başkanı ve Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren sanayicilerin katıldığı seçim ATSO hizmet binasında gerçekleşti.

İŞLER KOLAYLAŞIR
AOSB'nin bu seçimle tarihi bir gün yaşadığını ve yönetimde müteşebbislerin de olmasının çalışmaları daha da kolaylaştıracağını ifade eden Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, bunun çok önemli bir gelişme olduğunu kaydetti. Divan seçiminin ardından sunulan 2 liste ile gidilen seçimi beyaz listeyi oluşturan Can Hakan Karaca'nın listesi kazandı. Karaca'nın listesinde Ali Bahar, Abdullah Erdal Konya, Fatih İncir, Mustafa Ergün, Mustafa Gizli ve Hasan Ali Gönen yer aldı. Can Hakan Karaca, bunun bir hizmet yarışı olduğunu belirterek, seçime katılan diğer listede yer alan sanayicileri de kutladı. Karaca, "7.5 yıldır sanayicilerin Mütevelli Heyeti'nde temsili için uğraştık. Heyette yer almamızın asıl amacı, sanayicinin istikbaliyle ilgili güzel kararlar almak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayici yönetime girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN