Ağa'dan 7 fakülte

9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kardeşi Dr. İnşaat Yüksek Mühendisi Şevket Demirel, İslamköy'e 7 ayrı fakülte binası yaptırmak için SDÜ yönetimi ile protokol imzaladı

Giriş Tarihi: 18.7.2013
Bir süre önce çıkartılan Büyükşehir Yasası'ndan sonra nüfusu 2 binin altında kaldığı için belde statüsünden 'Köy' kategorisine düşürülerek Atabey'e bağlanan İslamköy'de üniversite doğuyor. Süleyman Demirel Üniversitesi'ne (SDÜ) birçok destekte bulunan 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kardeşi Sanayici Dr. İnşaat Yüksek Mühendisi Şevket Demirel, İslamköy'e üniversite kurma sözü verdi.

TEK TEK ANLATTILAR

Rektör İbicioğlu, ziyaretinden ve desteklerinden dolayı Demirel'e teşekkür etti. İbicioğlu, SDÜ'nün hızla büyüdüğünü, buna paralel olarak ihtiyaçların karşılanması için ciddi anlamda kaynak sıkıntısı çekildiğini, Türkiye'de üniversite sayısının artması nedeniyle rekabetin arttığını, rekabete ayak uydurmak ve başarı için kaynağa ihtiyaç duyulduğunu belirterek Şevket Demirel'den destek istedi. Ziyarette söz alan SDÜ'deki fakülte dekanlarıda tek tek eksiklerini gündeme getirip ihtiyaçları anlattı.

7 FÜKÜLTE YAPTIRACAK
Görüşmeler sırasında ortaya çıkan fakülte binası ihtiyaçlarının üzerine iş adamı Demirel, her zaman üniversitenin yanında olduklarını, başarılı çalışmaları memnuniyetle izlediklerini belirtti. Demirel, "Üniversitenin yeniden bir doğuma ihtiyacı var. Çok hızlı büyümüş ve ihtiyaçlar oldukça fazla. İslamköy'e yapılmak şartıyla 5 adet fakülte binasını yapacağım. İslamköy'e kampus yapalım" dedi. Rektör İbicioğlu ve dekanların "tamam" demesi ile birlikte karar alındı. Demirel, daha sonra yapacağı fakülte binası sayısını 7'ye çıkardı. İş adamı Şevket Demirel çalışmalara hemen başlayacağını, bununla yetinmeyeceğini, üniversitenin acil ihtiyaçlarında her zaman destek olacağını da sözlerine ekledi.
KAMPÜS İSMİ BELİ OLDU
Yapılacak kampüse "Süleyman Demirel Üniversitesi Şevket Demirel Kampüsü" ismi verilmesi fakülte dekanlarının görüşleri ile kabul edildi ve protokol imzalandı.

DAVETE İCABET ETT

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun geçen telefonla görüştüğü işadamı Şevket Demirel'i üniversiteye daveti gerçekleşti. Demirel, önceki gün akşam saatlerinde beraberinde kızları Nihan Atasagun, Neslihan Demirel ve ETTAŞ A. Ş. Genel Müdürü Mustafa Çobaner ile birlikte Rektör İbicioğlu'nu makamında ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağa'dan 7 fakülte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN