Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGC buluşması

Antalyaspor'u oluşturan 3 kurumun başkanı AGC'nin evsahipliğinde medyanın karşısına çıktı. Gencer, "Medical Park Antalyaspor için milat olacak bir sezona başlayacağız" dedi

Giriş Tarihi: 18.7.2013
Antalyaspor'u meydana getiren 3 kurumun başkanları Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) evsahipliğinde düzenlenen basın toplantısında bir araya gelip habercilerin karşısına çıktı. Medical Park Antalyaspor A.Ş. Başkanı Gültekin Gencer, Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz ve Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, yeni sezon öncesindeki beklenti, hedef ve çalışmalarını anlattılar.

HERKES KOMBİNE ALMALI

MP Antalyaspor A.Ş. Başkanı Gencer, toplantı salonunda çok sayıda medya mensubu görünce, "Şehre yeni bir heyecan gelmiş" diyerek espri yaptı. AGC Başkanı Mevlüt Yeni, Antalyalı gazetecilerin kentin değerlerine sahip çıkan ve koruyan bir karaktere sahip olduklarını, ihtiyaç duyulduğu anda üzerine düşeni yaptıklarını söyledi. Yeni, "Antalya'nın spordaki en büyük organizasyonu ve markası da Antalyaspor'dur. Geçmiş yıllardaki Antalyaspor heyecanının yeniden canlanması için bugün buradan bir start vermek istedik" dedi.

KENTİN DEĞERİ ÇOK YÜKSELDİ

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, Antalya şehrinin geldiği değer ile Antalyaspor'un geldiği değerin aynı seviyede olmadığını ifade etti. Tanır, "Antalyaspor'un marka değerinin kentin marka değeri ile eşit hale gelmesi için yeni tesislerin yapılması, taraftar sayısının ve coşkusunun geçmiş yıllardaki seviyeye ulaşması gerekiyor. Bunlar, sportif başarıyı da zaten yukarıya taşıyacaktır. Biz Antalyaspor Kulübü Derneği olarak Yeşilbayır'daki tesisleri yaparak ve amatör branş faaliyetlerini sürdürerek kulübümüzün marka değerinin hak ettiği yere gelmesi için üzerimize düşeni yapacağız" diye konuştu.

YILMAZ PÜRÜZLERİ ANLATTI

Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz ise, kentte yeni bir heyecanı hissettiklerini belirterek, bunun kombine satışlarına yansıyacağı umudunu taşıdıklarını söyledi. Döşemealtı'da yapılacak tesislerle ilgili pürüzleri henüz aşamadıklarını kaydeden Yılmaz, "Pürüzleri henüz aşamadık. Bu tesisler aslında Antalyaspor için yeni stattan daha fazla öneme sahip" diyerek sorunları dile getirdi. MP Antalyaspor A.Ş. Başkanı Gültekin Gencer de, transferden sponsorluk çalışmalarına kadar bir çok konuda bilgiler verdi. Antalya'da ilk kez Antalyaspor'u meydana getiren 3 kurumun da başkanının ayrı ayrı isimlerden oluştuğuna dikkat çekti.

HOCANIN PEŞİNATI BJK'DEN
Milan Baros gibi bir Avrupa yıldızı ile maç başına anlaşma yaptıklarına dikkat çeken Gencer, şöyle devam etti: "Bu futbolcu için hemen sakatlık dedikoduları çıkarıldı. Milan Baros'un önüne 2 teklif koyduk, o tamamen maç başına olan sözleşmeyi kabul ederek imzaladı. Bu, Antalyaspor tarihinde bir ilktir. Hocamız Samet Aybaba'nın, peşinat almadığı için sözleşme imzalamadığı söylendi. Hocamız sözleşmeyi imzaladı, ben imzalamadım. Peşinatını Beşiktaş'tan kurtarmak için bunu yaptım. Samet Aybaba, takım çalıştırmazsa Beşiktaş'tan yıllık 1 milyon 550 bin lira garanti para alacaktı. Beşiktaş ile pazarlık yaptım. Zaten 1 milyon 550 bin lira vereceksiniz. Antalyaspor'a 500 bin lira verin. Biz de Samet hocanın peşinatını ödeyip imzalayalım dedim. Bunun için Beşiktaş'tan 250 bin lira aldım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGC buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN