Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Akaydın bilinçli olarak yapıyor

Giriş Tarihi: 19.7.2013
Son üç gündür, Büyükşehir Belediye Başkanı olan zatı muhteremin 4.5 yıldan beri süren pervasızlığının faturalarını ödemesinden kaynaklanan gündemi tartışıyoruz. Konu malumunuz; Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli firmalara ve kurumlara olan borçları neticesinde gelen hacizler… Ancak, işin içinde Belediye Başkanı Mustafa Akaydın olunca, haciz kavramının dahi altında bit yeniği olup olmadığı ikilemi ile karşı karşıya kalma durumu hasıl oluyor.
Önemlidir, vurgulamakta yarar vardır, Akaydın'ın bugüne kadar yaptıkları göz önüne getirilirse, bit yeniğinin de ötesinde başka işler aramak normaldir.
Sözü daha fazla uzatmayalım, kafaları karıştırmayalım, sadede gelelim… Bir firmanın Büyükşehir'den alacakları için mahkemeye başvurup haciz kararı alıp, uygulaması ile malum şahsın makam odasındaki televizyona bile el konup alınması sonucu başlayan, Akaydın şovu iyi okumak gerekir. Bakmayın öyle feryadı figan ettiğine; Akaydın için bu haciz vakası bulunmaz bir nimettir. Olayı haciz ile sonlandırmak işine gelmiştir.
Çünkü, bu yol ile göreve geldiğinden beri borç edebiyatı ile hizmet ayıbını gizlemeye çalışan bu zevatın eline, güya 'mazlum, belediyesine para gelmeyen, engellenen' bir belediye başkanı olma kozu geçmiştir. Fakat gerçek ile alakası mümkün değildir.
Neden mi?
Her yerde, eğlenceye 56 milyon (trilyon) lira bütçe ayırdığını göğsünü gere gere söyleyen Akaydın değil midir? Bu 56 milyon (trilyon) lirayı bira festivallerine, ucuz sokak gösterilerine, yandaşlarla söyleşilere harcadığını, adeta Antalya halkı ile dalga geçersine açıklayan Akaydın değil midir?
Yandaşların; örneğin bir Can Ataklı'nın, Tufan Türenç'in, Ali Sirmen'in ve daha birçok kişinin Antalya'ya gelerek CHP'nin propagandalarını içeren söyleşilerinin maliyeti nereden karşılanmaktadır?
Şarkı, türkü, vur patlasın çal oynasın, yandaş ötsün gibi harcama kalemlerinin Akaydın'ın 56 milyon (trilyon) TL'lik eğlence bütçesi içerisinde tutarı yüzde kaça tekamül eder?
Bakın, Antalya için havaya savrulan bu paralar ile neler yapılabilir; en güzel örneği her gün karşımızda duruyor… Menderes Türel zamanında yapılan katlı köprülü kavşakların ortalama maliyetinin 5 milyon (trilyon) olduğu hesaplanırsa Antalya'ya şarkılı, türkülü, biralı festivaller yerine en az 10 kavşak yapılabilirdi. Akaydın, başımıza sardığı ulaşım devrimi ile iyice çıkmaza soktuğu trafik ve ulaşım sorununu büyük ölçüde giderebilirdi. Ancak malum şahsın, kentin sorunlarının umurunda bile olmadığını tüm Antalya biliyor. Kendisi; ulaşım sorununu çözme gibi bir heyecanı, hizmet aşkını, taşımadığı için bütçesinin 56 milyon (trilyon) lirasını yandaş panelistlere, yerli yersiz eğlenceye, animasyona harcamayı tercih etmiştir.
Neticede, Akaydın'ın Büyükşehir Belediyesi'nin gelirleri, hizmet karşılıklarını ödemek yerine eğlenceye harcanmaktadır.
Sonucunda da belediye gelirlerine haciz konulmaktadır.
Bu işlemlerin sonucunda da Akaydın "Masamı alır bahçede çalışırım" gibi, yine bu kentin insanları ile dalga geçerek ütopik söylemler ile pişkin bir tavır sergilemektedir.
Daha da vahimi, çalışma yerleri insanların namahremidir. Buraya helal getirmemek kişinin namusu addedilir. Ancak bizde öyle bir belediye başkanı var ki çalışma odasından televizyonu, alınıyor, namahremini (sanki marifetmiş gibi) medyaya açmaktadır.
Yineliyorum; bunu da büyük bir pişkinlik içerisinde basın ile paylaşmakta, mali açıdan acınacak durumda olan bir belediye başkanı portresi çizmek istemektedir.
Değerli Antalyalılar; bu malum şahsın sürekli tekrarladığı oyunun bir parçası da ne yazık ki normal insanın kabullenemeyeceği, onur meselesi yapacağı haciz durumunu dahi, beceriksizliğini ört bas etmek için kullanma gayretidir.
Akaydın, bunu dahi şova çevirmekte bir beis görmemekte, vatandaşlar ile oynamayı sürdürmektedir. Bir anlamda 'yerseniz' demektedir.
Bu acı lokmayı, bu şahsa yutturmanın zamanı gelmiştir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Akaydın bilinçli olarak yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN