Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SBS ilk 1000'de 26 Antalyalı var

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, SBS'de ilk 1000'e giren 26 öğrencisi olduğunu tespit etti. Geçen yıl bu sayı 32 iken, bu yıl puan ortalamasının daha düşük olması itibariyle Antalya eğitimi seviyesini sabit tuttu

Giriş Tarihi: 19.7.2013
Milli Eğitim Bakanlığı'nın il müdürlerinin itiraz etmesi nedeniyle Seviye Belirleme Sınavı (SBS) başarılarının iller arası dağılımını açıklamazken, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü kendi çabalarıyla ilk 1000'e giren 26 öğrencisi olduğunu tespit etti. Okul müdürlerinin en başarılı öğrencilerini tek tek sorgulaması üzerine oluşturulan bilgi çok sağlıklı olmasa da en azından Antalya'nın eğitim kalitesinin düşmediği ortaya çıktı. Geçen yıl SBS'de ilk 1000 listesine giren öğrenci sayısının 32 olduğunu hatırlatan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş, bu yıl çok daha zor sorular nedeniyle Türkiye genelindeki puan ortalamasının düşük olduğunu vurguladı. Puan ortalamasının düşüklüğüne dayanarak Antalya'nın eğitim kalitesinde bir düşüş olduğunun söylenemeyeceğinin altını çizen Karakaş, "Puanlar Türkiye genelinde düştüğüne göre, Türkiye'nin en fazla göç alan şehri Antalya eğitimi mevcut durumunu korumuştur" dedi. Kayıt döneminde velilerin dikkatli olmasını tavsiye eden Karakaş, ikinci bir tercih hakkı olmadığını söyledi.

ŞAMPİYON İSTEK OLDU
İlk 1000'e giren 10 öğrenci, Muratpaşa'daki 4 özel ve 1 devlet okulundan çıktı. Her sınavda birinciliği kaptırmayan İstek Antalya Yeditepe Ortaokulu'nun 4 öğrencisi Türkiye'nin ilk 1000 listesine adını yazdırdı. TED Antalya Koleji 3, Özel Toros Ortaokulu, Özel Antalya Koleji ve Namık Kemal Ortaokullarının 1'er öğrencisi ilk 1000'de yer aldı.

İLÇELERDE DE BAŞARI ORANI YÜKSELDİ
Alanya'da Özel Ufuk Ortaokulu 2 öğrenci, Özel Bahçeşehir Alanya Ortaokulu 1 öğrenci, Kepez'de Hüseyin Ak, Hüseyin Avni Çöllü ve Özel AKEV Koleji 1'er, Serik'te Özel Akdeniz Yükseliş Ortaokulu 2 ve Tekeli Ortaokulu 1 öğrencisinin adını, ilk 1000 listesine yazdırdı. Konyaaltı'nda Özel Toros Akdeniz Okulu'nun 2, Manavgat'ta Özel Sema Ortaokulu ve Özel Akdeniz Başarı Ortaokulu 1'er, Demre'de Özel Anka Ortaokulu'nun 1, Korkuteli'nde Yaşar Sadi Tekin İlköğretim Kurumları'nın 1 ve Kumluca'nın Özel Toros Ortaokulu'nun 1'er öğrencisi ilk 1000'de yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SBS ilk 1000'de 26 Antalyalı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN