Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de bulunan DSİ kanalı güzelleştiriliyor

Antalya Belediyesi, Ünsal Mahallesi'nden başlayan ve birçok mahalleden geçerek ilçenin doğusundaki Düden Şelalesi'ne dökülen Devlet Su İşleri (DSİ) kanalı düzenliyor.

Giriş Tarihi: 25.7.2013 12:07
Yıllarca atıl halde bırakılan, çöp ve yabanı ot işgalindeki kanalın çevresini güzelleştirme ve güvenli hale getirme projesinin üçüncü etabını da tamamlanıyor.

Yüklenici firma, 3 etabın birinci kısmı olan Varsak Köprüsü ile Şelale Köprüsü arasındaki 3 bin metrelik bölümde başlattığı çevre düzenleme çalışmasını büyük oranda tamamladı. Yüklenici firma şimdi de projenin son etabının yapımına, kanalın Ünsal ve Santral mahalleleri arasındaki bin 29 metrelik bölümünde başladı. Çalışma kapsamında, kanalın Cezaevi Kavşağı'nın batıya doğru olan kısmının çevresi güzelleştirilecek ve güvenli hale getirilecek.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü denetiminde yapılan çalışmalar kapsamında, kanalın çevresi yabani otlardan, çöplerden temizleniyor ve kanalın her 2 tarafına doğal taş görünümlü duvar inşa ediliyor. Daha sonra ise kanalın her 2 yakası, çit ile çevrilecek. Gece aydınlatma çalışmasıyla da kanalın çevresi akşamları daha aydınlık ve güvenli olacak. Olası yağışlarda su birikmesini tahliye etmek amacıyla da kanalın çevresinde drenaj sistemi inşa edilecek. Kanalın her iki yakasında kaldırım çalışması da yapılacak. Kanalın üzerinde yaya ulaşımı için bulunan demir köprülerin yerine daha estetik ahşap köprüler konulacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de bulunan DSİ kanalı güzelleştiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN